Daugėja Didžiosios Britanijos gyventojų, kurie remia atominių jėgainių statybą


Būtent – Didžiojoje Britanijoje ir vėl pradėjo daugėti žmonių, kurie nebijo atominių jėgainių ir bevelytų puoselėti būtent branduolinės energijos rūšį. Bent jau – šiai rūšiai skirti patį didžiausią prioritetą. Ir tai – ne tušti žodžiai.

“YouGov” atliktos apklausos duomenimis, praėjus 16-ai mėnesių po tragiškos Fukušimos atominės katastrofos (oficiali Japonijos išvada dabar jau skelbia, kad dėl minėtos avarijos kalta ne gamtos stichija, bet žmonių padarytos klaidos), pasisakančiųjų už atominę energiją skaičius Didžiojoje Britanijoje vėl ėmė augti.

Net 63 proc. apklausoje dalyvavusių pritarė tam, kad Didžiojoje Britanijoje būtų gaminama ir branduolinė energija. 2010 m. birželio mėnesį už atominę energiją pasisakė 61 proc. gyventojų. 2011 m. kovo mėn. atliktos apklausos duomenimis, 46 proc. britų pritarė naujų reaktorių statybai.

Be to, sumažėjo pasisakančiųjų už vėjo jėgainėse gaminamą energiją ( šis skaičius nuo 82 proc. prieš 4 metus sumažėjo iki 68 proc. dabar, o už atsinaujinančią energiją pasisakančiųjų skaičius sumažėjo iki 59 proc. (nuo prieš 4 metus buvusių 72 proc).

Šią informaciją išplatino REUTERS agentūra.

Įdomu būtų sužinoti, ką apie šias britiniškas tendencijas mano naujosios Visagino atominės jėgainės priešininkai? Pavyzdžiui, ponas Linas Balsys.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2012.07.07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *