Dauningstryto katinas įtrauktas į politinę kovą dėl jo rezidencijos


Laris, Dauningstryte gyvenantis ir itin branginamas rainas katinas. EPA – ELTA foto

Londonas, liepos 15 d. (AFP-ELTA). Laris, Dauningstryte gyvenantis ir itin branginamas rainas katinas baltu priekiu, penktadienį buvo įtrauktas į politines peštynes Didžiojoje Britanijoje, kai viena iš pagrindinių kandidačių į ministrus pirmininkus prasitarė, jog gali atsikraustyti su keturiomis katėmis.
 
Penny Mordaunt, lažybų tarpininkų favoritė pakeisti Borisą Johnsoną garsiojoje rezidencijoje, interneto forume atskleidė, kad turi keturias Birmos kates – ji jas paminėjo paklausta apie didžiausią savo silpnybę. „Jų pasirodymas Dauningstryto name nr. 10 gali sukelti tam tikrų iššūkių Lariui“, – sakė ji, atsakinėdama į klausimus Konservatorių svetainėje surengtame forume.
 
Didžiosios Britanijos politinėje scenoje Laris valdo būstą Dauningstryte daugiau nei dešimtmetį. Prie jo vadovavo trys ministrai pirmininkai konservatoriai: Davidas Cameronas, Theresa May ir Borisas Johnsonas. Jis atvyko 2011 m., būdamas ketverių, priimtas iš Londono gyvūnų prieglaudos ir pasirinktas dėl peliavimo įgūdžių. Gavęs vyriausiojo peliautojo titulą, jis turi ir neoficialią paskyrą tviteryje @Number10cat ir daugiau nei 635 tūkst. sekėjų.
 
Anksčiau šį mėnesį, kai į skandalus įklimpęs B. Johnsonas paskelbė atsistatydinsiąs, kai bus išrinktas įpėdinis, Laris pasitelkė socialinę žiniasklaidą, kad „paaiškintų keletą dalykų“.
 
„1. Aš nesu „Boriso Johnsono katinas“. 2. Jis, kaip ir visi ministrai pirmininkai, yra tik laikinas Dauningstryto gyventojas. 3. Aš čia gyvenu nuolat. Kai jis pagaliau išvyks, aš liksiu. 4. Taip, visa tai labai gėdinga, bet netrukus baigsis“, – tviteryje parašė @Number10cat.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.07.16; 08:05
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.