Dėkingumo gėlės – Nepriklausomybės Akto signatarų atminimui


Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vasario 16-osios Akto signatarų artimiesiems perdavė gėlių kompozicijas, kurios bus padėtos ant Lietuvos Valstybės atkūrimo aktą pasirašiusių signatarų kapų.

„Vasario 16-oji mūsų žvilgsnius visada nukreipia į dvidešimt signatarų. Jų pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas apie atkuriamą Lietuvos valstybę buvo paskelbtas okupuotoje, nuniokotoje, iškankintoje šalyje. Signatarų apsisprendimas mūsų valstybei visada buvo ir bus neįkainojamas. Tai – patriotinės misijos aktas. Tai ir geriausias atsakymas į klausimą apie atsakomybę ir pareigą savo Tėvynei“, – sakė Prezidentė tradicinėje ceremonijoje.   

Valstybės vadovė pabrėžė, kad į tą Lietuvai reikšmingą valandą signatarai atėjo sudėtingais keliais ir visiems laikams įžengė į Lietuvos istoriją, pažadinę ir pakėlę tautą, įkvėpę jai savigarbos ir drąsos. 

Prezidentė kvietė švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną su dėkingumu prisiminti signatarų vardus.   

Vasario 16-ąją Prezidentės gėlių kompozicijos bus padėtos ant signatarų kapų ir prie jiems atminti skirtų paminklų, prie Lietuvos gynėjų, Lietuvos kariuomenės karių memorialų, ant Nežinomo kareivio kapo, prie žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę paminklo.   

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.02.16; 06:23

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *