Dėl A.Skardžiaus pasisakymų Sausio 13-osios tema


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija kreipėsi į Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakciją Seime, ragindama įvertinti šokiruojančius jų nario Artūro Skardžiaus pasisakymus dėl Sausio 13-osios gynėjų.

„Seimo posėdžių salėje nuskambėję Artūro Skardžiaus teiginiai, kad Sausio 13-ąją televizijos bokštą gynę žmonės buvo suklaidinti ir neįspėti tuometinės Aukščiausios Tarybos pirmininko apie gresiančią grėsmę žeidžia laisvės gynėjus, žuvusius ir jų artimiausius bei atkartoja Rusijos propagandos bandymus perrašyti Lietuvos laisvės istoriją. Taip ne tik nuvertinamas žmonių pasiaukojimas ginant Lietuvos laisvę, bet ir išplaunama agresoriaus atsakomybė už šiuos žiaurius nusikaltimus apkaltinant dėl jų Aukščiausiosios Tarybos vadovybę“, – TS-LKD frakcijos vardu kreipėsi seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma.

Lietuvos socialdemokratų frakcija raginama įvertinti tokius savo frakcijos nario pasisakymus bei tolesnę narystę LSDP frakcijoje.

„Artūro Skardžiaus pasisakymai, iš esmės panašūs į Algirdo Paleckio antilietuvišką retoriką, yra netoleruotini. Nesulaukus LSDP reakcijos, būtų manoma, kad tokiam Sausio 13-osios įvykių vertinimui pritaria ir visi socialdemokratai“, – teigė J.Razma.

Plenariniame posėdyje Artūras Skardžius viešai pareiškė: „Aš norėčiau kalbėti tų žmonių vardu, kurie tuo metu buvome prie (Vilniaus televizijos) bokšto. Kai ant mūsų važiavo tankai, ir kažkodėl man, kaip patyrusiam jaunuoliui, jau šiek tiek žinančiam, kas yra sovietinė armija ir jos technika, man buvo labai keista žinoti, kad mūsų niekas tuo metu neperspėjo, kad tokia agresija yra, kad gėrėme arbatą, valgėme sumuštinius, dalijomės puikia nuotaika. Stovėkite jaunuoliai čia su lazdomis, su kažkokiais savo darbo armatūros strypais, o kad rusų tankai atvažiuos traiškyti, pasirodo, mes vėliau sužinojome, šių rūmų žvalgyba, gynėjai tai žinojo.“

Informacijos šaltinis – tsajunga.lt.

2015.11.24; 05:42

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.