DĖL ATLEIDIMO IŠ DARBO VYKDYTI VŠĮ KAROLINIŠKIŲ POLIKLINIKOS MEDIKŲ PROFESINĖS SĄJUNGOS TARYBOS PIRMININKO PAREIGAS


Informuoju, kad 2016 m. sausio 16 d. buvau vėl išrinkta 5 (penkerių) metų kadencijai VšĮ Karoliniškių poliklinikos medikų profesinės sąjungos tarybos pirmininke.

Primenu, kad Lietuvos Aukščiausiam teismui pripažinus atleidimą iš darbo neteisėtu ir grąžinus mane į darbą VšĮ Karoliniškių poliklinikoje, buvo sudarytos nepalankios ir net grėsmingos sveikatai sąlygos dirbti kineziterapeute.

Darbdavio atstovai net pasikėsino į mano konstitucinę teisę į poilsį. Dėl šio pažeidimo VŠĮ Karoliniškių poliklinikos direktoriaus pavaduotojos Margarita Batūrienė ir Violeta Kanapeckienė buvo nubaustos administracinėmis baudomis. Patyčioms panaudoti pagal neegzistuojantį darbo vietoje kenksmingą veiksnį reikalavimai pasitikrinti sveikatą teismo buvo pripažinti nepagrįstais ir neteisėtais ir net neįvykdomais.

Taip pat teismas nustatė, kad net mano "persirengimo vieta buvo pašaliniams neprienamoje, nepasiekiamoje vietoje", tarsi aš būčiau dirbusi ne poliklinikoje, o kalėjime.

Be to, darbdavio atstovai pasikėsino į mano konstitucinę teisę turėti saugias ir sveikas darbo sąlygas, nes dėl organizmo perkaitimo nualpau darbe ir teko kelias savaites atstatinėti sveikatą, o dėl širdies veiklos sutrikdymo darbe – privalėjau savaitę gydytis net ligoninėje.

Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytą akivaizdu, kad vykdant VŠĮ Karoliniškių poliklinikos medikų profesinės sąjungos tarybos pirmininko pareigas, kineziterapeute šioje įstaigoje negaliu dirbti dėl darbdavio ir jo atstovų sukeliamų grėsmių mano sveikatai ir gyvybei.

Todėl prašau atleisti mane iš darbo, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Darbo kodekso 127 str. 1 d. pagrindutaikant Lietuvos Respublikos Profesinių sąjungų įstatymo 21 str.3 d. ir 4 d. vykdyti VšĮ Karoliniškių poliklinikos medikų profesinės sąjungos tarybos pirmininko pareigas nuo 2016 m. kovo 27 d. iki 2017 m. kovo 26 d.

Atkreipiu dėmesį, kad Lietuvos Respublikos Profesinių sąjungų įstatymo 21 str. nurodyta: Profesinių sąjungų nariams, atleistiems iš darbo dėl jų išrinkimo į renkamąsias pareigas profesinių sąjungų organizacijose, pasibaigus renkamųjų pareigų įgaliojimams, suteikiamas pirmesnis darbas (pareigos), o jeigu jo nėra, – kitas lygiavertis darbas (pareigos) toje pačioje arba darbuotojo sutikimu kitoje įmonėje, įstaigoje, organizacijoje.

Slaptai.lt nuotraukoje: Albina Kavaliauskaitė – Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius, VšĮ Karoliniškių poliklinikos medikų profesinės sąjungos tarybos pirmininkė, Lietuvos medikų profesinės sąjungos pirmininkė.

2016.03.06; 05:32

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.