Dėl chaoso šiukšlių tvarkymo srityje atsakomybę prisiimti turi Aplinkos ministerija


Šiandien Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija susitiko su Aplinkos ministerijos viceministru Algirdu Genevičiumi bei Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centrų direktoriumi Tomu Vaitkevičiumi dėl problemų, kylančių atliekų tvarkymo srityje.

Susitikimo metu buvo aptarti atliekų tvarkymo sutrikimai tiek Kaune, tiek Vilniuje, pabrėžta, jog trūksta tinkamų įrenginių bei leidimų, kurie paspartintų atliekų šalinimą.

Seimo narys Paulius Saudargas akcentavo ir vis dažnesnius gyventojų nusiskundimus dėl atliekų neišvežimo laiku iš gyventojų kiemų, ir vežėjų pasipiktinimą, jog jie priversti taip elgtis, mat atliekas tvarkančios įmonės nutarė nebepriimti iki šiol įprastų atliekų kiekių.

Kauno bendruomenių atstovė tvirtino, jog gyventojai labiausiai nepatenkinti dėl nepakeliamo kvapo, sklindančio iš atliekas turėjusios tvarkyti įmonės. Teigiama, jog gyventojai negali ramiai gyventi, nes yra priversti nuolat kentėti nepakenčiamą dvoką, kuris nežinia kaip gali atsiliepti ir jų sveikatai.

Tuo tarpu ministerijos atstovai dėl gyventojų nusiskundimų atliekų neišvežimu laiku arba sklindančios smarvės problemų neįžvelgia bei kratosi atsakomybės, tačiau dėl nepriimtų teisės aktų, kurie reglamentuotų ką daryti su atliekomis viršijus įprastas normas arba kur galima kaupti iš atliekų gaunamą kurą, atsakomybę kaip tik turėtų prisiimti Aplinkos ministerija.

Informacijos šaltinis – tsajunga.lt.

2016.09.21; 05:47

print