Dėl Chodžaly (Khojaly) tragedijos dvidešimtmečio sukakties


Šių metų vasario 25 dieną sukanka dvidešimt metų, kai užsienio valstybės ginkluotosios pajėgos įsiveržė į Karabacho Chodžaly (Khojaly)  miestelį  Azerbaidžane ir žiauriai išžudė 613 beginklių jo gyventojų, daugiausia moterų, senukų ir vaikų.

Lietuvių tautai yra suprantamas Azerbaidžano žmonių skausmas ir apmaudu dėl to, kad šios tragedijos kaltininkai, skirtingai nuo įvykusio politinio ir teisinio karo nusikaltimų įvertinimo buvusios Jugoslavijos teritorijoje, iki šiol nenubausti.

Minint liūdnos Chodžaly (Khojaly) tragedijos 20-ąsias metines, reiškiame nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų artimiesiems bei nukentėjusiesiems, o visai Azerbaidžaniečių Tautai  – solidarumą.

Atkreipdami dėmesį į besitęsiantį konfliką, mes, Lietuvos Respublikos Seimo nariai, vertiname ir palaikome Europos Parlamento 2010 metų gegužės 20 dienos Rezoliuciją Nr. 2216, kaip reikšmingą dokumentą, kuriame pateiktas principingas agresoriaus veiksmų moralinis ir politinis įvertinimas.

Tikimės, jog Chodžaly (Khojaly) tragedija sulauks Europos Parlamento politinio įvertinimo ir taps Europos istorinės atminties sudėtine dalimi. 

Kartu su Jumis viliamės, kad minėta Europos Parlamento rezoliucija bus įvykdyta ir tokiu būdu bus atkurtas istorinis teisingumas, o kaimyninių tautų konfliktas liks tik slogia praeitimi.

Tai – LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO NARIŲ KREIPIMASIS Į EUROPOS PARLAMENTĄ DĖL  CHODŽALY (KHOJALY) TRAGEDIJOS DVIDEŠIMTMEČIO SUKAKTIES

Lietuvos Respublikos Seimo nariai:

Emanuelis ZINGERIS, Egidijus VAREIKIS, Arūnas VALINSKAS, Artūras MELIANAS, Arminas LYDEKA, Valentinas STUNDYS, Mantas VARAŠKA, Dainius BUDRYS, Petras AUŠTREVIČIUS, Andrius BURBA, Kazimieras KUZMINSKAS, Rimantas SINKEVIČIUS, Vytenis Povilas ANDRIUKAITIS, Vytautas GALVONAS, Gintaras SONGAILA, Rytas KUPČINSKAS, Kazimieras UOKA, Gediminas NAVAITIS, Aurelija STANCIKIENĖ, Petras LUOMANAS, Arūnė STIRBLYTĖ. 

Vilnius, 2012.02.25

baki_1

baki_2

baki_3

Nuotraukose: paminklai Chodžaly aukoms atminti Hagos ir Baku miestuose.

2012.02.25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.