Dėl klimato kaitos protestuota ir Vilniuje


Vilniuje eisena už klimato teisingumą „COP26 – Mes jus stebime“. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Akimirka iš „COP26 – Mes jus stebime“ eisenos Vilniuje. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Akimirka iš „COP26 – Mes jus stebime“ eisenos Vilniuje. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Glazge tęsiantis protestams prieš, pasak kampanijos dalyvių, nepakankamai skubias pastangas spręsti visuotinio atšilimo problemą, šeštadienio vidurdienį Vilniuje vyko eisena už klimato teisingumą „COP 26 -Mes jus stebime”.
 
Eisenos dalyviai nuo Katedros aikštės žygiavo iki Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos.
 
Diena anksčiau švedų aplinkosaugos aktyvistė Greta Thunberg svarbų Jungtinių Tautų (JT) aukščiausiojo lygio susitikimą dėl klimato kaitos pavadino „nesėkme”.
 
Organizatoriai ir policija teigė, kad Škotijos miesto gatvėse šeštadienį tikimasi sulaukti iki 50 tūkst. žmonių. Iš viso pasaulyje planuojama surengti apie 200 protestų, kuriais reikalaujama nedelsiant imtis veiksmų padėti bendruomenėms, kurios jau nukentėjo nuo planetoje vykstančių procesų.
 
Glazge susirinkę beveik 200 šalių delegatai sprendžia, kaip pasiekti Paryžiaus susitarime numatytus tikslus apriboti temperatūros kilimą iki 1,5-2 laipsnių pagal Celsijų.
 
Vilniuje susirinkusieji į eiseną teigė nerimaujantys dėl Žemės ateities, reikalavo stabdyti biologinės įvairovės nykimą ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskyrimą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.11.07; 08:22
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *