Dėl Lietuvos Seimo diskreditavimo, įsteigiant Kalnų Karabacho respublikos rėmimo grupę


Print

2013 metų vasario 26 dieną Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje įvyko renginys, apgaulingai pavadintas konferencija „Lietuva ir Armėnija – žvilgsnis į netolimą praeitį“, kuris tariamai buvo skirtas paminėti abiejų šalių demokratinių judėjimų sukūrimo 25-ąsias metines.

Iš tikrųjų  renginys virto solidarumo su vadinamąja Kalnų Karabacho respublika manifestacija.

Niekieno nepripažįstama „Kalnų Karabacho respublika“ buvo įkurta armėnų okupuotoje Azerbaidžano Respublikos teritorijos dalyje, išvarius iš jos arba išžudžius net 82 procentus vietinių gyventojų –  660 tūkstančius žmonių. Tai – plačiai žinoma ir visiems prieinama informacija.

Marionetinė „Kalnų Karabacho respublika“ atsirado tokiomis pat aplinkybėmis, kaip ir analogiškos „valstybės“, sukurtos agresorių užimtose Gruzijos (Abchazija ir Pietų Osetija) bei Moldovos (Transnistrija) teritorijų dalyse. Dėl išvardintų priežasčių VISOS be išimties pasaulio valstybės (įskaitant, be abejo, ir Lietuvos Respubliką) bei autoritetingos tarptautinės organizacijos VIENAREIKŠMIŠKAI pripažįsta Azerbaidžano Respublikos teritorijos integralumą ir jo sienų neliečiamumą; ta prasme Karabachas nėra kažkokia „niekieno žemė“, kurios valstybinę priklausomybę dar reikėtų nustatyti.

Tokiomis aplinkybėmis Asociacija „Lietuva – Azerbaidžanas“ ir Lietuvos azerbaidžaniečių bendrija kaip beprecedentinius ir netoleruotinus reiškinius traktuoja tai, kad minėtos konferencijos metu Lietuvos Respublikos Seimo sienose buvo sudarytos sąlygos oficialiai pasisakyti vadinamosios Kalnų Karabacho respublikos „užsienio reikalų ministrui“ ir įsteigti LR Seimo Kalnų Karabacho respublikos rėmimo grupę.

Šie akibrokštai ne tik diskredituoja mūsų parlamentą – jie gali skaudžiai atsiliepti politiniams, ekonominiams, kultūriniams ir kitokiems Lietuvos Respublikos santykiams su Azerbaidžanu bei viena svarbiausių Lietuvos sąjungininkių Šiaurės Atlanto Organizacijoje (NATO) Turkija. Maža to – jie akivaizdžiai prieštarauja Europos Sąjungos Rytų partnerystės politikos principams ir komplikuoja Lietuvos vaidmenį šiame procese.

Asociacija „Lietuva – Azerbaidžanas“ ir Lietuvos azerbaidžaniečių bendrija tikisi, kad institucijos, atsakingos už Lietuvos Respublikos užsienio politikos formavimą ir vykdymą, tinkamai įvertins šios Lietuvos nacionaliniams interesams pakenkusios avantiūros sumanytojus ir jos klusnius vykdytojus.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Lietuvos azerbaidžaniečių bendrijos pirmininkas Mahiras Gamzajevas.

Pareiškimą pasirašė: Lietuvos azerbaidžaniečių bendrijos pirmininkas Mahiras Gamzajevas ir Asociacijos „Lietuva – Azerbaidžanas“ prezidentas Imantas Melianas.

2013.02.27


Prisijunkite prie diskusijos