Dėl nepasitikėjimo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku Jonu Šimėnu


Praeitų metų rudenį Aplinkosauginės organizacijos ir mokslininkai viešai pareiškė nepasitikėjimą Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku Jonu Šimėnu dėl jo bandymų įstatymais (Statybų įstatymo pataisos dėl savališkų statybų įteisinimo, Atsinaujinančios energetikos įstatymas, Miškų įstatymo pataisos, Saugomų teritorijų įstatymo pataisos) įteisinti žalingus Lietuvos gamtai ir žmonėms sprendimus.

Nekreipdamas dėmesio į jam pareikštą kritiką, Jonas Šimėnas ir toliau sprendžia ne aplinkosaugos problemas, bet akivaizdžiai atstovauja siaurus verslo grupuočių interesus.

Akivaizdžiausiai tai pasireiškė, kai Seimo plenariniame posėdyje buvo priimtas nutarimas Atsinaujinančios energetikos įstatymo 13 straipsnyje hidroenergetikos plėtrą iki 2020 metų apriboti aiškia formuluote „iki 141 MW“. Tačiau Seimui praeitą savaitę galutiniam tvirtinimui pateiktame Atsinaujinačios energetikos įstatymo 13 straipsnyje, reglamentuojant hidroenergetikos plėtrą, buvo įdėta visiškai kitokia sąvoka „ne mažiau kaip iki 141 MW“, kuri iš esmės pakeičia Seimo anksčiau priimtą įstatymo nuostatą ir sudaro galimybes užtvenkti visas dar išlikusias natūralias upes.

Pažymime, kad tai ne pirmas su J.Šimėnu susijęs atvejis dėl “techninio pobūdžio“ klaidų Seime ir Aplinkos apsaugos komitete priimtuose sprendimuose. Norime priminti, kad nusiuntus LR  Prezidentei pasirašyti jau minėto Statybų įstatymo pakeitimus dėl savališkų statybų įteisinimo, Jos Ekscelencija per TV viešai paaiškino, kad gavus J. Šimėno rengto Statybų įstatymo Seime priimtą tekstą pasirašymui, jos patarėjai pastebėjo, kad keletas svarbių nuostatų iš esmės skiriasi nuo Seimo plenariniame posėdyje priimto varianto. Tada Jonas Šimėnas taip pat aiškino, kad ten įvykusi techninė klaida ir kad jis čia niekuo dėtas.

Atsižvelgdami į tokį Seimo Aplinkos komiteto pirmininko netinkamą elgesį, pakartotinai reiškiame nepasitikėjimą Jonu Šimėnu ir esame įsitikinę, kad tolesnis jo buvimas šiose pareigose ne tik keltų grėsmę Lietuvos gamtai, bet ir kompromituotų Lietuvos Respublikos Seimą.

Lietuvos aplinkosauginių organizacijų koalicija – K. Navickas

Judėjimo „Už gamtą“ vadovas – Dr. A. Knystautas

Visuomeninė organizacija „Lietuvos žaliųjų judėjimas“ pirmininkas – R. Braziulis

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas – Dr. R. Pakalnis

Lietuvos upių gelbėjimo aljansas „Mėlynasis vingis“ – Prof. R. Juknys

Nuotraukoje: parlamentaras Jonas Šimėnas.

2011.03.25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *