Dėl Norvegijoje nužudyto lietuvio bus teisiami du biržiečiai


Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Aurelijus Navickas baigė ikiteisminį tyrimą ir perdavė į teismą nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje du jauni biržiečiai kaltinami 31 metų kraštiečio nužudymu Norvegijos Karalystėje. 

Biržietis T. M. buvo nužudytas 2011 metų žiemą Norvegijos Karalystėje, Revetal gyvenvietėje. Įtariama, kad trejus metus Norvegijoje statybininku dirbęs vyriškis smurto auka tapo vasario 20 dienos paryčiais. Sunkiai sužeistas lietuvis buvo nuvežtas į ligoninę Osle, tačiau po paros mirė. 

Ikiteisminį tyrimą iš pradžių atliko Norvegijos Karalystės teisėtvarkos pareigūnai. 2014 metų pradžioje jie tyrimą perdavė Lietuvos kolegoms. 

Ikiteisminį tyrimą šioje nužudymo byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos tyrėjai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas. 

Kaltinimai dėl nužudymo bendrininkų grupėje pareikšti Biržų gyventojams, 30-mečiui S. I. ir 27 metų D. M. Vienas iš jų taip pat įtariamas tą pačią naktį, kai buvo mirtinai sužalotas T. M., pavogęs kitam lietuviui priklausantį automobilį  BMW. Abu įtariamieji anksčiau yra teisti. 

Prokuroro A. Navicko teigimu, į teismą perduota sudėtinga byla. „Tyrimas buvo pradėtas Norvegijoje, vietos pareigūnai dirbo vadovaudamiesi savo šalies ikiteisminio tyrimo atlikimo normomis, kurios skiriasi nuo Lietuvoje galiojančių įstatymų. Todėl tyrimą perėmus Panevėžio policijai ir prokuratūrai, reikėjo tikslinti kai kuriuos bylos duomenis, atlikti daugybę vertimų. Be to, dauguma liudytojų taip pat gyvena Norvegijoje, buvo sunku juos apklausti“, – sakė A. Navickas. 

Kartu su prokuroru A. Navicku spaudos konferencijoje dalyvavęs Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos viršininkas Tomas Glotovas apgailestavo, kad jauno vyro mirtimi pasibaigė mažareikšmis konfliktas, kilęs grupei lietuvių švenčiant gimtadienį. „Manoma, kad išprašyti iš pobūvio įtariamieji paryčiui grįžo ir galimai užpuolė į kiemą parūkyti išėjusį T. M.“, – sakė T. Glotovas.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė (Panevėžys).

2016.03.24; 06:06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *