Dėl sprogimo apkaltino Kyjivo valdžią


Kumštis. Slaptai.lt nuotr.

Maskva, rugpjūčio 21 d. (AFP-ELTA). Maskvos pakraštyje per automobilio sprogimą žuvo prezidento Vladimirui Putinui artimo griežtosios linijos Rusijos ideologo Aleksandro Dugino duktė, sekmadienį pranešė valdžios institucijos.
 
Pasak šeimos narių, kuriuos citavo Rusijos žiniasklaida, A. Duginas, aktyviai palaikantis Kremliaus karą Ukrainoje, buvo tikėtinas sprogimo taikinys, nes jo dukra paskutinę minutę pasiskolino jo automobilį.
 
1992 metais gimusi Darja Dugina žuvo, kai automobilyje „Toyota Land Cruiser“ padėta bomba sprogo jai važiuojant greitkeliu netoli Bolšieji Vyziomy kaimo, esančio maždaug už 40 km nuo Maskvos, sakoma Rusijos tyrimų komiteto pranešime.
 
D. Dugina žuvo vietoje ir buvo pradėtas tyrimas dėl nužudymo, pranešė komitetas, tiriantis svarbius nusikaltimus Rusijoje.
 
A. Duginas, kartais vadinamas „Putino Rasputinu“ arba „Putino smegenimis“, yra atviras Rusijos intelektualas ultranacionalistas. Jis jau seniai pasisako už rusakalbių teritorijų suvienijimą didžiulėje naujoje Rusijos imperijoje ir nuoširdžiai remia Maskvos „operaciją“ Ukrainoje.
 
Po to, kai 2014 metais Rusija aneksavo Krymą, kuriam jis taip pat pritarė, jis buvo įtrauktas į Vakarų sankcijų sąrašą.
 
Vieno iš separatistinių Ukrainos regionų vadovas dėl sprogimo apkaltino Kyjivo valdžią. „Ukrainos režimo teroristai bandė likviduoti Aleksandrą Duginą, bet susprogdino jo dukterį“, – „Telegram“ parašė DNR vadas Denisas Pušilinas.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.08.22; 12:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.