Dėl susikompromitavusio teisėjo – nežinia


Visuomenės aktualijų  internetinė svetainė  Slaptai.lt skelbia prieš keletą metų portale www.balsas.lt pasirodžiusią publikaciją apie Vilniaus apygardos baudžiamųjų bylų teisėjo Stasio Lemežio nuotykius vairuojant nuosavą automobilį.

Manome, kad šis kadaise pasirodęs straipsnis padės giliau suprasti ir griežtą Stasio Lemežio nuosprendį, paskelbtą žurnalisto Gintaro Visocko baudžiamojoje byloje.

Čia  nėra  jokio  asmeninio  keršto. Tiesiog manome, kad „statistiniai Lietuvos skaitytojai“  turi teisę žinoti, kokie „krištolinio padorumo“ teisėjai teisia žurnalistus. Tokie rašiniai suteikia galimybę „statistiniam skaitytojui“ rimčiau suvokti, iš kur ir kodėl  kyla nemeilė žurnalistams bei korespondentams.

Lina Vyšniauskaitė 

Kol kas neaišku, ar avariją sukėlęs Vilniaus apygardos teismo teisėjas Stasys Lemežis bus pašalintas iš pareigų. Prezidentas laukia, kol pati teismų institucija nuspręs teisėjo likimą, rašo „Lietuvos žinios“.

Teisėjų garbės ir etikos komisijos pirmininkas Artūras Driukas LŽ sakė, kad niekas nebus sprendžiama, kol policija nepateiks savo tyrimo rezultatų. Kiek tai gali užtrukti, neprognozuojama.

Praėjusį penktadienį S.Lemežio vairuojamas automobilis „VW Jetta“ sostinės P.Kavoliuko gatvėje išvažiavo į priešinę eismo juostą ir trenkėsi į vilkiką MAN. Per įvykį nesunkiai nukentėjo pats teisėjas – sumušta galva. Į avarijos vietą atvykę Eismo priežiūros tarnybos pareigūnai įtarė, kad S.Lemežis buvo neblaivus. Jis atsisakė pūsti į alkoholio matuoklį ir nesutiko girtumo pasitikrinti medicinos įstaigoje.

Anot „Lietuvos žinių“, baigę tirti įvykį policijos pareigūnai visus duomenis ketina perduoti Teisėjų etikos ir drausmės komisijai. Administracinė byla nebus iškelta, nes teisėjas turi imunitetą. „Mūsų komisijos galios gana ribotos. Nuobaudos skirti negalime. Savo rekomendacijas ir dokumentus perduosime Teisėjų garbės teismui“, – LŽ sakė Etikos ir Drausmės komisijos pirmininkas A.Driukas.

Pasak A. Driuko, tik policijai ištyrus įvykio aplinkybes taps aišku, koks sprendimas bus priimtas. Garbės teismas gali skirti papeikimą, pažeminimą pareigose perkeliant teisėją į žemesnės institucijos teismą arba siūlymą atleisti iš darbo. Koks bebūtų sprendimas, jis bus perduotas prezidentui.

Beje, prezidentas pats gali inicijuoti kokios nors nuobaudos skyrimą. Tačiau V.Adamkaus patarėja, Teisės departamento vadovė Aušra Rauličkytė vakar LŽ teigė, kad prezidentas kokių nors veiksmų kol kas imtis neketina. „Pirmiausia turi išaiškėti visos įvykio aplinkybės. Prezidentas tikisi, kad pati teismų institucija išspręs šį klausimą. Tuomet bus matyti, ar teismai yra pajėgūs patys susitvarkyti. Tik tuo atveju, jei Garbės teismo sprendimas prezidento netenkins, pasirodys neadekvatus, prezidentas pats įsikiš“, – pažymėjo A.Rauličkytė.

Pasak Prezidento patarėjos, iki šiol Garbės teismas nėra rekomendavęs atleisti iš darbo nė vieno teisėjo. Tačiau tikimasi, kad patys teismai sukurs nepakantumo atmosferą prasikaltusiems teisėjams.

Nuotraukoje: Vilniaus Apygardos Baudžiamųjų bylų teisėjas Stasys Lemežis. Būtent šis teisėjas priėmė labai nepalankų sprendimą baudžiamojoje žurnalisto Gintaro Visocko byloje dėl kandidato į prezidentus Česlovo Jezersko įžeidimo.

2007.12.04 (www.balsas.lt)

2011.02.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.