Dėmesio – medikai, baigę Armėnijos ir Gruzijos universitetus


Įdomios informacijos apie vadinamąjį „medicininį skandalą“ nūnai pateikia Izraelio spauda. Pranešimų apie tai skelbia ir armėniškas leidinys Sputnik – Armenija. Skandalo esmė: Izraelio policija šiomis dienomis areštavo 40 gydytojų, medicinos stažuotojų bei vaistininkų, kurie medicininį išsilavinimą įgijo Armėnijos ir Gruzijos aukštosiose mokyklose bei universitetuose. Izraelio teisėsauga mano, kad mediko diplomus, leidžiančius verstis medicinine praktika, sulaikytieji gavo apgaulės būdu – arba diplomai padirbti, arba įgyti sumokėjus neteisėtą finansinį atlygį.

Visi suimtieji oficialiai dirbo Izraelio medicinos įstaigose, bet kai jų teisėsauga paprašė pateikti aukštojo mokslo diplomus, paaiškėjo, kad diplomai – fiktyvūs. Taigi leidimą dirbti Izraelio medicinos įstaigose jie gavo pateikę netikrus diplomus.

Įdomi detalė: visi sulaikytieji – Izraelio piliečiai iš arabų sektoriaus (Izraelio arabai). Vienas iš įtariamųjų suimtas tiesiog prestižinės Izraelio ligoninės palatoje apžiūrint ligonius.

Izraelio teisėsaugos surengta operacija prieš medikus – apsišaukėlius turi skambų pavadinimą – „Leidimas žudyti“ (Licenzija žudyti). Kratų metu taip pat aptiktos rekomendacijos arabų kalba, kaip mediciną studijuojantiems studentams, nesugebantiems išlaikyti visų egzaminų, pereiti mokytis į Armėnijos ir Gruzijos aukštąsias mokyklas. Suprask, medicinos mokslus ten užbaigti bus lengva ir paprasta. Kai kuriose rekomendacijose net nurodyti kontaktai asmenų, kurie gali padėt be didelio vargo tapti Jerevano ir Tbilisio aukštųjų mokyklų studentais.

Beje, valstybinis Jerevano Mchitaro Geraci valstybinis medicinos universitetas kategoriškai neigia turįs sąsajų su minėtu skandalu.

Ir vis dėlto Izraelis jau neišdavė kelių šimtų licenzijų stomatologams, kurie medicinos mokslus krimto Armėnijoje.

Informacijos šaltinis: Sputnik – Armenia

2018.12.04; 08:17

print