Dešimtą kartą startuoja ES projektas „Atgal į mokyklą“


Dešimtą kartą startuoja ES projektas „Atgal į mokyklą“. URM nuotr.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino ir simboliškai išlydėjo Europos Sąjungos (ES) projekte „Atgal į mokyklą“ dalyvaujančius diplomatus.
 
„Esame jau „pilnamečiai“ ES nariai, ir tai mus įpareigoja dar ryžtingiau ir aktyviau kurti ES ateitį. Jaunoji Lietuvos karta bendrauja su kitais europiečiais ne tik puikia anglų, bet ir bendra ES vertybių kalba. Norime paskatinti moksleivius pasinaudoti ES teikiamomis galimybėmis, nerti į ES kultūros, verslo, taip pat ir politikos pasaulį. Lietuvos balsas Europoje bus girdimas tiek, kiek stipriai skambės mūsų piliečių idėjos ir darbai“, − sakė ministras G. Landsbergis.
 
Diplomatai ir valstybės tarnautojai kalbėsis su mokiniais apie ES veiklą ir Lietuvos narystę ES, dezinformacijos ir propagandos keliamus pavojus, vykstant Rusijos agresijai Ukrainoje.
 
Šiais metais dalyvauti projekte pareiškė norą daugiau nei 160 mokyklų iš visos Lietuvos – iniciatyva pasieks daugiau nei 3 tūkstančius mokinių. Pamokas apie ES ves ministras G. Landsbergis, Užsienio reikalų ministerijos kanclerė Inga Černiuk, užsienio reikalų viceministrai, Ambasadorių klubo nariai. Prie iniciatyvos kviečiamos jungtis ir kitos valstybės institucijos.
 
Iniciatyva „Atgal į mokyklą“ yra Europos dienai skirtų renginių, kuriuos organizuoja Užsienio reikalų ministerija, dalis. Pagrindinė šių metų Europos dienos žinia – visapusė parama Ukrainai, ES vienybės svarba bei 18 Lietuvos narystės metų ES.
 
„Atgal į mokyklą“ – visos ES mastu vykdomas projektas, kurį jau 10 metų įgyvendina Užsienio reikalų ministerija. Projekto tikslas – suteikti galimybes moksleiviams ir jų mokytojams gauti žinių apie ES ir valstybių narių veikimą joje, skatinti domėjimąsi europinėmis temomis bei formuoti vertybines nuostatas, įgalinančias jaunus žmones būti aktyviais piliečiais, tikinčiais, kad gali daryti pokyčius ES. Projekto metu diplomatai ir valstybės tarnautojai vyksta į Lietuvos mokyklas, kuriose bendrauja su mokiniais bei veda pamokas apie ES ir Lietuvos narystę joje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.05.06; 07:13
print