Didžiausią grėsmę kels Rusijos ir Kinijos šnipai


Norvegijos slaptosios tarnybos ženklas

Oslas, vasario 11 d. (ELTA). Norvegijos policijos saugumo tarnyba (PST) mano, kad 2022 metais didžiausią grėsmę šalies saugumui kels Rusijos ir Kinijos specialiųjų tarnybų veikla. Tai sakoma penktadienį paskelbtame PST pranešime, kuriame vertinamos grėsmės šiais metais.
 
„Norvegijos teritorijoje veikia kelių šalių žvalgybos tarnybos. Mes manome, kad 2022-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Rusijos ir Kinijos žvalgybos kels Norvegijai didžiausią grėsmę“, – pažymima dokumente.
 
PST nuomone, be kita ko, galima laukti operacijų su kompiuterių tinklais, jų taikinys bus įstaigos, susijusios su gynyba, pasirengimu nepaprastosioms situacijoms, technologijų plėtra.
 
Be to, pasak PST, Norvegijos verslas ir pramonė „susidurs su slaptais mėginimais įsigyti jų produkcijos“ karinės modernizacijos tikslais. Užsakovai, kaip mano Norvegijos pareigūnai, gali būti susiję su Rusija, Kinija, Iranu ir Pakistanu.
 
PST taip pat pažymi, kad „iki šiol pavyko aptikti kelis atvejus, kai buvo vykdomos operacijos, kuriomis buvo siekiama padaryti koordinuotą ir kryptingą poveikį“ viešajai nuomonei šalyje. Tarnyba neatmeta, kad užsienio žvalgybos mėgins tai daryti ir 2022 metais.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.02.13; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *