Didžiausia šnipinėjimo grėsmė kyla iš Rusijos ir Kinijos


Rusija ir Kinija kelia didžiausią šnipinėjimo ir kibernetinių atakų grėsmę Jungtinėms Valstijoms, ir šios šalys yra artimesnės nei kada nors anksčiau, JAV senatoriams sakė Jungtinių Valstijų nacionalinės žvalgybos vadas Danas Coatsas.

Kaip skelbia „Reuters“, D. Coatso teigimu, Rusijai ir Kinijai vis labiau suartėjant, kai kurie Amerikos sąjungininkai traukiasi nuo Vašingtono, reaguodami į besikeičiančią Jungtinių Valstijų politiką saugumo ir prekybos klausimais.

„Kinija, Rusija, Iranas ir Šiaurės Korėja vis dažniau vykdo kibernetines operacijas paveikti tiek protus, tiek mašinas įvairiems kėslams – pavogti informaciją, paveikti mūsų piliečius ir suardyti kritinę infrastruktūrą“, – Senato žvalgybos komitete kalbėjo D. Coatsas.

„Maskvos santykiai su Pekinu yra artimiausi per daugelį dešimtmečių“, – Senato žvalgybos komitete pasaulines saugumo grėsmes pristatė D. Coatsas.

Pasak jo, kai kurie JAV sąjungininkai siekia daugiau nepriklausomybės, reaguodami į besikeičiančią JAV politiką saugumo ir prekybos klausimais, ir „atviriau žiūri“ į naujas partnerystes.

„Po Antrojo pasaulinio karo įsivyravusi tarptautinė sistema, regis, susiduria su iššūkiais dėl augančių kibernetinių ir masinio naikinimo ginklų keliamų grėsmių, konkurencijos kosmose ir regioninių konfliktų“, – tikino D. Coatsas.

D. Coatso teigimu, JAV priešininkai, tikėtina, jau bando kištis į 2020 m. Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus, tobulindami savo pajėgumus ir bandydami naujas taktikas.

D. Coatsas pabrėžė, kad Rusijos pastangos socialiniuose tinkluose susitelks ties socialinėmis ir rasinėmis įtampomis, pasitikėjimo institucijomis menkinimu ir antirusiškų politikų juodinimu.

Demokratų senatorius Markas Warneris tikino esąs ypač sunerimęs dėl Rusijos veiksmų socialiniuose tinkluose, kuriais siekiama „suskaldyti mūsų visuomenę ir paveikti mūsų demokratinius procesus“, ir dėl iš Kinijos kylančios grėsmės technologijų sektoriuje.

„Nerimą kelia Kinijos technologijų bendrovės, priklausomos nuo Kinijos komunistų partijos, kurios siekia gauti technologijų paslaptis, jomis pasinaudoti ir sumažinti JAV technologijų įmonių reikšmę pasaulyje“, – sakė M. Warneris.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.30; 06:30

print