Didžiausias Putino neprietelis – Kadyrovo taikinyje


„Michailas Kasjanovas, vienas įžymiausių opozicinių politikų Rusijoje, atsidūrė taikinyje – tiesiogine prasme“, – tikina The Washington Post.

„Žmogus, kuris 2000–2004 metais buvo Rusijos ministras pirmininkas, vaizdo įraše, kurį patalpino internete čečėnų lyderis jėgos šalininkas Ramzanas Kadyrovas, buvo pavaizduotas šautuvo taikinyje“, – aiškina skaitytojams žurnalistas Maiklas Birnbomas Kasjanovo interviu įžangoje. Jis primena Kasjanovo užpuolimą restorane Maskvoje ir dešiniųjų nacionalistų išpuolius, sužlugdžiusius jo pasirodymus įvairiuose miestuose.

„Kaip jaučiatės, gavęs Ramzano Kadyrovo grasinimų?“ – paklausė žurnalistas.

„Nuo to laiko, kai mano partija paskelbė, kad aš esu mano koalicijos kandidatų sąrašo viršuje, jie stengiasi kurti problemas. Iš pradžių jie kūrė filmus, kur tvirtino, kad aš per daug turtingas ir per didelis buržua, kad atstovaučiau liaudies problemoms. Paskui aš nuvykau į Strasbūrą, į Parlamentinę Asamblėją, ir tada jie sakė, kad aš važiavau prašyti pinigų. Paskui buvo Kadyrovo grasinimas. Tai siaubinga“, – kalbėjo Kasjanovas.

„Ir priedo prie grasinimų, Kadyrovo žmonės prispaudė mane restorane. Tai absoliučiai aiškus grasinimas, tiesioginis grasinimas. Kitaip jo nepaaiškinsi. Mūsų aktyvistai visa tai stebi ir galvoja: jeigu tai gali atsitikti man, tai kas gali atsitikti jiems? Ir mes į tai žiūrime labai rimtai“, – pridūrė jis.

Kasjanovo nuomone, atėjo metas permainoms. „Valdžia tai jaučia. Todėl ji ketina padaryti galą mūsų veiklai. Ji tai daro dėl vienos priežasties – norėdama įbauginti mūsų aktyvistus, kad susidarytų įspūdis, jog realios alternatyvos nėra“, – sakė politikas.

„Kaip ekonominė padėtis Rusijoje veikia Kremlių?“ – paklausė žurnalistas.

„Rusija eina į aklavietę. Mes susiduriame su didžiulėmis problemomis visose kryptyse“, – pareiškė Kasjanovas. Jo nuomone, Rusijos piliečiai pradėjo kitaip žiūrėti į daug ką, kas vyksta jų gyvenime, nes gyvenimo lygis smarkiai smuko.

„Putinas turi nuspręsti, kokia linkme jam eiti“, – mano Kasjanovas. Ko nori Putinas – spausti savo aplinką, neleisti žmonėms reikšti savo požiūrio į situaciją? Ekspremjeras mato kitokį scenarijų: „sušvelninti įtampa situacijoje, bent jau pradėti laikytis konstitucijos, leisti opozicijai dalyvauti rinkimuose ir, kiek jis pajėgia, padaryti šiuos rinkimus laisvus ir sąžiningus“.

Informacijos altinis: The Washington Post.

Nuotraukose: buvęs Rusijos premjeras, nūnai – Vladimiro Putino oponentas ir kritikas Michailas Kasjanovas.

2016.02.27; 18:32

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.