Didžiausio Lietuvos kokteilio rekordas, Laurent Dupre ir priekaba švediškų techno plokštelių


Lietuvoje siaučiant house mafijų bangai, šį šeštadienį klubas „Roller“ paruošė savo lankytojams ypatingą staigmeną – „Monophobia“ renginį iš pagrindinių trijų ingridientų: dvigubu Lietuvos didžiausio kokteilio rekordo gerinimu, kurį turės progos paragauti visi vakarėlio lankytojai, galingas „nemafijoziškas“ house užtaisas – australas – prancūzas, Laus Music kompanijos narys, Laurent Dupre, grojęs su tokiomis žvaigždėmis kaip Charles Webster, o jo kūrinius išgyrė tokios house pažibos kaip Danny Howells, Phonique, bei 20 metų prie pulto praleidęs švedas, techno maniakas su didžiule priekaba plokštelių – Papa Zoe‘s.

Muzika, vaizdas ir skonis

Tačiau ne ką prastesni ir renginio prieskoniai – valandą prieš pagrindinį šurmulį „Roller“ vykdo šviečiamąją misiją ir kviečia visus pažiūrėti kiekvienam elektroninės muzikos mylėtojui privalomą filmą „History of House“ ir taip supažindins su šios muzikos ištakomis. Lunatiq duetas Habby ir Andrius Smalltown lakoniškai kviečia: „Come to our house. Get deep“ ir žada nepamirštamą house muzikos kompiliaciją. Jiems talkins Cue Point DJs: bromas, samfoo, deep_m. O techno salėjė, prie 20 metų Papa Zoe‘s patirties prisidės ir auksinis jaunimėlis:  plokšteles suks Froo (dedicated), techno scenai gerai žinomas Inner iš In Tandem komandos. Vaizdu rūpinsis naujai susikūrusios monophobia.lt komandos narys Eddy Oss.

Didžiausias Lietuvos kokteilis

Stebint kompetentingai keturių narių komisijai, „Roller“ baro meistrai paruoš didžiausią Lietuvos kokteilį, kurį gerins net dvigubai. Rekordo gerinimą stebės žiūri: Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovas, „Bacardi“ atstovas Lietuvoje, „Factum“ Lietuvos rekordų agentūros atstovas bei kviestinis svečias – muzikantas Česlovas Gabalis.

Užfiksavus Lietuvos didžiausio kokteilio rekordą, juo bus vaišinami visi vakarėlio lankytojai ir turės progą pasididžiuoti prieš nebuvusius – jie bus ragavę didžiausio iki šiol Lietuvoje kokteilio. Koks tai kokteilis, kol kas lieka paslaptyje, ir tai žino tik siauras žmonių ratas.

Australiškai – prancūziškas techn-house užtaisas

Prancūzų kilmės australas Laurent Dupre šeštadieniui specialiai paruošė ypatingą tech – house muzikos setą. Lietuvoje jau sulaukęs pripažinimo, į „Roller“ klubą Laurent Dupre atvyksta tiesiai iš Maskvos. Paklaustas apie Lietuvos klubinėtojų publiką, Laurent Dupre nusišypso: „Aš manau, jie labai atviri ir leidžia didžėjui rodyti jiems tokį muzikinį kelią, kokį jis nori ir to net nereikia prašyti, kai kuriuose miestuose vyksta atvirkščiai – žmonės bando reguliuoti didžėjų. Tai privalumas. Tikiuosi sutikti visus klube šokančius ir besilinksminančius – kaip ir turi būti. Laukiu šio vakaro. Viva le Deep“.

Grojęs beveik visuose pasaulio kampeliuose pradedant Islandija ir baigiant Singapūru, o populiariame Melburno klube „Alia“ turintis savo vakarėlių seriją „Noir*“, jau spėjo paspausti rankas tokiems prodiuseriams kaip Danny Howells, Phonique and Funk D‘Void/Francois Dubois už jo debiutinį kūrinį „Initiate“.

Jo žodžiais: „Didžiausią įtaką mano muzikai turbūt padarė Charles Webster, viskas, prie ko jis prisiliečia, virsta auksu. Taip pat labai gerbiu tokius atlikėjus Ben Watt, Funk Dvoid/Francois Dubois, Phonique, Solomun, Ron Trent, Kerri Chandler, Rocco, Steve Bug. Visų nė neišvardinčiau“.

Apšilimą prieš Laurent Dupre pasirodymą padarys lakoniškas, į vatą neviniojantis ir rimtai į deep house muziką žiūrintis duetas Lunatiq (Habby & Andrius Smalltown).  Šis jaunas, tačiau jau daug patirties turintis duetas nemėgsta didelių iškalbų ir oratorijų, jų atsakas paprastas: „Come into our house. Get deep. Toliau viską pasako mūsų muzika“. Taip pat, pasirodys ir soulful, deep house fanatikai Cue Point trijulė, nuo pat vakarėlio pradžios žadantis geros nuotaikos ir puikios atmosferos kokteilį.

Oldschool techno ir priekaba plokštelių

Ar daug pažįstate didžėjų, kurie plokšteles suka jau daugiau nei du dešimtmečius? Toks yra šio šeštadienio vakarėlio siurprizas – švedas Papa Zoe‘s. Kilęs iš Gotenburgo ir pradėjęs groti nuo 1988 metų, grojęs ir džiuginęs publiką didžiuosiuose Švedijos klubuose, jis padėjo savo plokštelių kolekciją į lentyną ir dabar groja tik tada, kai to užsigeidžia. Vakarėlio metu jis atgabens į aikštelę seną rave, techno kolekciją iš apdulkėjusių lentynų ir dovanų gautą didžiulį plokštelių rinkinį iš karjerą baigusio draugo didžėjaus, kurį tenka vežiotis didžiulėje priekaboje. Gaila, bet tik nedidelę dalį šių plokštelių skambesio teks išgirsti klube „Roller“ šį šeštadienį, nes visoms joms išklausyti prireiktų turbūt daugiau nei kelių mėnesių.

Papa Zoe‘s pažadėjo tiek senų, tiek naujų techno skambėsių setą, tiek žinomų, tiek tokių, kurių yra girdėjęs nedaugelis. Jam į pagalbą suskubs du jauni techno atstovai – Froo ir Inner. Taigi šį šeštadienį patirtis kovos su energija, taigi laukia neužmirštamas techno muzikos kokteilis su avangardiškiausiais priekoniais.

Švietėjiška misija ir baimė vaizduose

Tiems, kas mėgsta elektroninę muziką ir dar nematė filmo „History of House“, klubas siūlo nepraleisti progos ir kviečia į šio filmo peržiūrą. Tai privalomas filmas kiekvienam besidominčiam šokių muzika ir priverčiantis pažiūrėti į ją iš pagrindų ar dar giliau ją suvokti. Deja, ne visi žino, jog house muzikos ištakos slepiasi po disco ritmais, o pirmieji didžėjai pradėjo miksuoti po tris, keturis disco kūrinių fragmentus, taip išgaudami kažką panašaus į šiuolaikinį deep, soulful house stilių. Taip, house ir visą šiuolaikinės muzikos pagrindą sukūrė ne prodiuseriai ar kompozitoriai, o didžėjai. Ir tai tik dalis faktų, kurie atsiskleidžia šiame be galo įdomiame filme į kurį maloniai kviečiami visi valandą prieš renginį.

Viskas slypi pavadinime – „Monophobia“, tai baimė likti vienam, kurią turime visi iš mūsų.

Specialios „baimių“ projekcijos ir psichoterapiniai vaizdai, kurie atspindės visų mūsų ir visas baimes mumyse skambant geriausioms deep, tech house selekcijos, neleis pasijusti vieniems bei išjudins kiekvieno kūnus ir sielas.

Taigi šį šeštadienį, klube „Roller“ vyks tikras užesys – australiškai švediškus tech, deep house, oldschool techno ritmus ir skambesius dviejose salėse pagardins didžiausias rekordinis Lietuvos kokteilis, kuris vis dar lieka paslaptyje, o baimes likti vienam išvarys psichoterapinių vaizdų kompiliacija, kurią paruošė VJ Eddy Oss iš monophobia.lt komandos. Nepompastiškas. Nemafijoziškas. Tikras ir grynas elektroninės muzikos užtaisas. Kaip sako Lunatiq duetas: „Come in to our house. Get deep.

Renginio data: 2009 12 19 (šeštadienis), pradžia 22:00, rekordo fiksavimas apie 24:00. Renginio adresas: A.Smetonos g. 5.

Edvinas Mačiulaitis, Roller Club Viešųjų Ryšių atstovas (edvinas@roller.lt)

A. Smetonos g. 5

Nuotraukoje: švedas Papa Zoe.

2009.12.19

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.