Didžioji Britanija žada Baltijos valstybėse dislokuoti 100 kariškių padalinį


„NATO turi sustiprinti spaudimą Rusijai, kad ši panaudotų savo įtaką ir pažabotų Sirijos prezidentą Bašarą Asadą, trečiadienį pareiškė interviu Didžiosios Britanijos gynybos ministras Maiklas Felonas“, – rašo The Wall Street Journal.

Dieną prieš NATO šalių gynybos ministrų susitikimą Briuselyje Felonas taip pat pabrėžė, kad NATO turi toliau spausti Rusiją dėl jos karinio kišimosi į Ukrainą. NATO susitikime  gynybos ministras paskelbs, kad Didžioji Britanija dislokuos Pabaltijyje maždaug 100 kariškių padalinį reguliariu pagrindu. Britanija taip pat pasiųs papildomai 25 kariškius į Ukrainą armijos parengčiai sustiprinti.

„Mes turime reaguoti į Rusijos bandymus prie NATO rytinės sienos, išdėstydama kariuomenę ir karinę techniką dar pastovesniu pagrindu išilgai rytinio flango“, – pareiškė Felonas.

Kai dėl Sirijos konflikto, tai dauguma rusų aviacijos smūgių nebuvo nutaikyti prieš Islamo valstybę, sakė jis, pridurdamas, kad Rusijos karinių pajėgų gausinimas toje šalyje „yra pavojingas“.

„Mes pamokyti Ukrainos pavyzdžio, kad labai sunku nustatyti, kas ten yra, kad patarinėtų, kas yra tam – kad vykdytų parengimą, o kas tam – kad kariautų“, – pareiškė Felonas.

Nuotraukoje: Didžiosios Britanijos gynybos ministras Maiklas Felonas.

2015.10.12; 05:20

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *