Diktatoriaus dukra Twitteryje: “Šaunu šiurpinti žmones”


„40-metės Gulnaros Karimovos nesibaigiantys twitteriai ir kasdien papildoma foto galerija demonstruoja „despoto dukters, visagalės savo šalyje ir reikalaujančios sau dėmesio, nuobodulį“, – rašo Markusas Bensmannis leidinyje “Tageszeitung”.

„Iki šios vasaros 74-rių metų Uzbekistano prezidento Islamo Karimovo duktė nepraleisdavo nė vieno renginio, pradedant Kanų kino festivaliu ir baigiant Eltono Džono labdaros vakaru Los Andžele, kad pultų į pasaulinio garso žvaigždžių glėbį“, – rašo autorius.

Be to, pasak autoriaus, nieko netrikdė, kad Uzbekijos valdančiojo klano įpėdinė apiplėšinėja savo šalį, šalyje sistemingai naudojami kankinimai, o nepriklausoma spauda ir legali opozicija likviduotos.

„Tačiau šią vasarą Vakaruose virš jos susitelkė tamsūs debesys. Šveicarijos prokuratūra konfiskavo daugiau kaip 600 mln. frankų „nešvarių pinigų“. O Švedijos žurnalistai aptiko, kad Švedijos mobilaus ryšio operatorius neva tai pervedė daugiau kaip 300 mln. eurų kyšį į Gibraltaro sąskaitą fiktyviam asmeniui, o iš tikrųjų – Gulnarai Karimovai. Dėl nuskambėjusių skandalų, susijusių su pinigų plovimu, smagias keliones į Vakarus Gulnarai teko kol kas nutraukti“, – tęsia autorius.

Dabar, pasak M.Bensmannio, G.Karimovai „tenka apsiriboti Uzbekistanu. Ji filmuoja klipus, įrašinėja muziką, organizuoja kultūros ir madų savaites, kviečia tarptautinio masto žvaigždes į Šilko kelią“. „Savo šalies sienas numanomoji G.Karimovo įpėdinė, pasak M.Bensmanno, kol kas įveikia per Twitterį, kur ji įdeda savo fotografijas jogos pozomis ir rašo: „Šaunu, kai tavęs nekenčia. Galima ateiti ir šiurpinti žmones“.

Šaltinis: „Tageszeitung”

2012.12.02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *