Donaldas Trampas: duočiau priesaiką ir liudyčiau apie Džeimsą Komį


JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) sako, kad yra „šimtu procentų“ pasiruošęs duoti priesaiką ir papasakoti apie savo pokalbius su buvusiu Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovu Džeimsu Komiu (James Comey), praneša BBC. 

Charakteringas JAV prezidento Donaldo Trampo rankos mostas. Epa – ELTA nuotr.

Kalbėdamas Baltuosiuose rūmuose prezidentas neigė prašęs Dž. Komį būti lojalų ar nutraukti buvusio Baltųjų rūmų patarėjo atžvilgiu vykdomą tyrimą.

„Dž. Komis patvirtino didelę dalį to, ką sakiau, bet kai kurie dalykai, kuriuos jis teigė, paprasčiausiai yra netiesa“, – sakė D. Trampas.

Tuo tarpu Senato žvalgybos komitetas paprašė suteikti jam prieigą prie jųdviejų pokalbių įrašų, – jei tokie egzistuoja.

Dž. Komis ketvirtadienį davė parodymus viename iš kelių Kongreso komitetų, tiriančių galimą Rusijos kišimąsi į JAV rinkimus ir spėjamas D. Trampo komandos sąsajas su šia šalimi.

Jis tvirtina manąs, kad prezidentas jį atleido dėl FTB vykdomų su Rusija susijusių tyrimų.

Buvęs FTB vadovas teigė, kad prezidentas darė jam spaudimą nutraukti tyrimą dėl buvusio savo patarėjo nacionaliniam saugumui Maiklo Flino (Michael Flynn). D. Trampas jį atleido dėl to, kad šis Baltiesiems rūmams neatskleidė visos tiesos apie savo ryšius su Rusijos ambasadoriumi.

Penktadienio popietę Baltuosiuose rūmuose priimdamas su vizitu atvykusį Rumunijos prezidentą, D. Trampas atmetė šiuos Dž. Komio teiginius.

Jis pareiškė, kad buvusio FTB direktoriaus liudijimas parodė, jog „nebuvo jokio sąmokslo, jokio trukdymo (rinkimams)“. Dž. Komis senatoriams teigė prezidentą patikinęs, kad jo atžvilgiu tyrimai nevykdomi.

Kiek anksčiau penktadienį D. Trampas socialiniame tinkle „Twitter“ rašė, kad po Dž. Komio liudijimo jaučiasi „visiškai išteisintas“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.11; 07:11

print