Donaldas Trampas įspėjo buvusį FTB vadovą nenutekinti informacijos žiniasklaidai


Print

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) įspėjo savo paties atleistą buvusį Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovą Džeimsą Komį (James Comey) nenutenkinti informacijos žiniasklaidai, praneša BBC.

Penktadienį socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtoje žinutėje Dž. Komiui jis rašė „geriau jau tikėtis, kad nėra mūsų pokalbių įrašų.“

Tyrimui dėl galimo Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus vadovavusį Dž. Komį JAV prezidentas iš pareigų atleido antradienį.

Nuo tada D. Trampas atkakliai tvirtina, kad Dž. Komis jam sakęs, jog jo atžvilgiu tyrimas nevykdomas. D. Trampas teigė, kad Dž. Komis dviejų vakarienių metu ir kartą telefonu jį patikino, kad jis šiame tyrime nefigūruoja.

Prezidentas sakė: „Aš sakau: „Jei įmanoma, ar informuotum mane, kad mano atžvilgiu vykdomas tyrimas?“ Jis pasakė: „Jūsų atžvilgiu tyrimas nevykdomas.“

Minėtojo FTB tyrimo metu aiškinamasi galimi D. Trampo rinkimų kampanijos pareigūnų ir Maskvos ryšiai. D. Trampas teigė, kad atleisti Dž. Komį buvo jo asmeninis sprendimas, o patį buvusį FTB vadovą apibūdino kaip „mėgstantį pasirodyti“.

Patį FTB tyrimą jis atmetė kaip „šaradą“ ir pareiškė, esą demokratai melagingas naujienas naudoja kaip pasiteisinimą dėl pralaimėtų rinkimų.

Tačiau Dž. Komio įpėdinis laikinasis FTB vadovas Endriu Makeibas (Andrew McCabe) ketvirtadienį teigė, kad tai išlieka „itin svarbus tyrimas“.

Informacijos šaltinis – agentūra ELTA.

2017.05.13; 06:13