Donaldas Trampas sužlugdys Amerikos galybę


Harriet Agerholm / Independent

Donaldas Trumpas sužlugdys JAV galybę, – sako žmogus, teisingai išpranašavęs SSSR suirimą

Norvegų sociologijos profesorius Johanas Galtungas, garsus tuo, kad išpranašavo Sovietų Sąjungos žlugimą ir rugsėjo 11-osios teroro aktus, prognozuoja spartesnį JAV pasaulinės galybės nuosmukį ir žlugimą prezidentaujant Donaldui Trumpui, perduoda Hariet Agerholm leidinyje Independent.

„2000 metais jis sukėlė ginčus, išpranašavęs JAV pasaulinės galios žlugimą iki 2025 metų, – sakoma straipsnyje. – Tačiau prie Bušo administracijos /Galtungas/ perkėlė savąją katastrofos prognozę į 2020 metus. Dabar jis sako, kad toji realybė materializuosis po to, kai prezidentu bus išrinktas pasipūtęs milijardierius“.

„Trumpo išrinkimas dėl antiimigracinių motyvų sutampa su vienu sociologo 2009 metais išleistoje jo knygoje „The Fall of the American Empire – and then What?“ („Amerikos imperijos žlugimas – ir kas po to?“) išpranašauto nuosmukio finaliniu etapu, jo prognozuotu fašizmo pakilimu prieš šalies galybės nuosmukį“, – rašo autorė.

Galtungas portalui Motherboard sakė, kad Trumpo išrinkimas „pagreitina nuosmukį“, tačiau pripažino, kad „dar reikia pažiūrėti, ką jis nuveiks kaip prezidentas“. Pasak Galtungo, kritiškas Trumpo požiūris į NATO irgi rodo, kad JAV nebebus supervalstybė.

Informacijos šaltinis: The Independent leidinys.

2016.12.18; 18:14

print