Donaldas Trumpas atšaukė savo vizitą į Didžiąją Britaniją


JAV prezidentas Donaldas Trumpas atšaukė vasario mėnesį planuotą savo vizitą į Didžiąją Britaniją. Jis tai pranešė savo „Twitter“ paskyroje.

„Priežastis, dėl kurios aš atšaukiau savo kelionę į Londoną, yra tai, jog aš nepritariu (buvusio JAV prezidento Baracko) Obamos administracijos sprendimui už grašius parduoti tikriausiai vieną geriausių ambasadų Londone tik tam, kad paskui būtų pastatyta nauja (ambasada) atokiame rajone už 1,2 milijardo dolerių. Tai blogas sandoris. Aš neketinu perkirpti juostelės (per naujo diplomatinės atstovybės pastato atidarymo ceremoniją)“, – parašė D. Trumpas.

Anksčiau laikraštis „The Daily Mail“ pranešė, kad JAV prezidentas atsisakė sumanymo apsilankyti Jungtinėje Karalystėje šių metų vasario mėnesį. Leidinio žiniomis, buvo planuojama, kad D. Trumpas Londone dalyvaus naujo Amerikos ambasados pastato atidarymo ceremonijoje, taip pat surengs vasario 26-27 dienomis derybas su Didžiosios Britanijos premjere Theresa May. Bet, laikraščio duomenimis, JAV prezidentas „atšalo šiai idėjai“, kadangi jo netenkino suderintos „vizito sąlygos ir lygis“.

Dabar, kaip pranešama, Amerikos ambasadą Londone atidarys JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.12; 00:36

print