Donaldas Trumpas atvirai paragino Ukrainą atlikti tyrimą dėl Joe Bideno ir jo sūnaus


Donaldas Trampas. EPA – ELTA nuotr.
Nepaisydamas gresiančio apkaltos proceso, JAV prezidentas Donaldas Trumpas atvirai paragino Ukrainą ir Kiniją pradėti tyrimą prieš jo politinį priešininką Joe Bideną.
 
Turėdamas omenyje Ukrainą, D. Trumpas ketvirtadienį reporteriams Baltųjų rūmų sode sakė: „Aš manau, jei jie būtų sąžiningi, pradėtų platų tyrimą dėl J. ir H. Bidenų“. Jei aš būčiau Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio vietoje, „neabejotinai rekomenduočiau tai padaryti“, – kalbėjo prezidentas ir pridūrė: „Ir beje: Kinija taip pat turėtų pradėti J. ir H. Bidenų tyrimą“.
 
Demokratai kaltina respublikoną D. Trumpą, jog šis per pokalbį telefonu liepos pabaigoje darė spaudimą V. Zelenskiui, kad būtų pradėtas tyrimas, kuris pakenktų J. Bidenui. Todėl demokratai Atstovų Rūmuose pradėjo tyrimą dėl galimo apkaltos D. Trumpui proceso. D. Trumpas kaltinimus neigia. J. Bidenas siekia tapti demokratų kandidatu 2020 metais vyksiančiuose JAV prezidento rinkimuose.
 
Kandidatas į prezidentus, demokratas Joe Bidenas. EPA – ELTA nuotr.
D. Trumpas kaltina J. Bideną, jog šis, būdamas JAV viceprezidentas, siekė Ukrainos generalinio prokuroro atleidimo, kad apsaugotų nuo teisėsaugos savo sūnų Hunterį. J. Bideno sūnus tuo metu dirbo viename Ukrainos dujų koncerne, prieš kurį buvo vykdomas tyrimas dėl neteisėtos veiklos.
 
D. Trumpas taip pat tvirtina, kad Hunteris Bidenas sumanė sandorį vienam fondui, kai 2013-ųjų pabaigoje savo tėvą lydėjo į oficialią kelionę į Kiniją. Tačiau prezidentas nepateikė jokių savo kaltinimų įrodymų. J. Bidenas kaltinimus neigia.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.04; 07:16
print