Donaldas Trumpas neišleido demokratų lyderės į Briuselį


Tęsiantis ginčui dėl biudžeto, JAV prezidentas Donaldas Trumpas atšaukė demokratų lyderės Nnacy Pelosi kelionę į užsienį. Dėl vyriausybės uždarymo, deja, turiu pranešti jums, kad jūsų kelionė į Briuselį, Egiptą ir Afganistaną atidedama, rašė D. Trumpas ketvirtadienį laiške Atstovų Rūmų pirmininkei. Tačiau jei nori, N. Pelosi esą gali skristi reisiniu lėktuvu.

Demokratė, be kita ko, penktadienį Briuselyje ketino susitikti su ES užsienio politikos įgaliotine Federica Mogherini. Minėtas D. Trumpo sprendimas atrodo kaip revanšas už tai, kad N. Pelosi patarė jam atidėti Kongrese planuojamą skaityti metinį pranešimą arba pateikti jį raštu.

D. Trumpas savo laiške įgėlė demokratei, pareikšdamas, kad ji ir taip keliauja tik viešųjų ryšių tikslais. „Atsižvelgiant į faktą, kad 800 000 nuostabių amerikiečių darbuotojų negauna algos, jūs neabejotinai sutiksite, kad šio viešųjų ryšių renginio atidėjimas yra visiškai deramas“, – rašė jis, turėdamas omenyje kelionę. N. Pelosi verčiau tuo metu esą derėtųsi su juo, kaip išspręsti biudžeto krizę.

Beveik keturias savaites dalies JAV valdžios institucijų darbas yra paralyžiuotas, nes neišsprendus ginčo dėl D. Trumpo reikalavimo skirti lėšų sienos Meksikos pasienyje statybai laiku nebuvo priimtas biudžeto įstatymas. Prezidentas atsisako pasirašyti įstatymą, kuris nenumato pinigų šiam projektui. Demokratai, nuo kurių balsų jis Kongrese yra priklausomas, lėšų skirti nesutinka.

Daug dienų jokio poslinkio ginče nėra. N. Pelosi rekomendavo D. Trumpui dėl vyriausybės darbo paralyžiaus atidėti sausio 28-ąją numatytą skaityti metinį pranešimą arba pateikti jį raštu.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.19; 07:03

print