Donaldas Trumpas vartoja vaistą nuo maliarijos – hidroksichlorokviną


Donaldas Trampas. EPA – ELTA nuotr.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas netikėtai atskleidė vartojantis hidroksichlorokviną – vaistą nuo maliarijos, kuris, pasak JAV vyriausybės ekspertų, nėra tinkamas gydyti COVID-19.
 
D. Trumpas, pabrėždamas, kad jo koronaviruso testas buvo neigiamas ir kad nejaučia jokių simptomų, pareiškė, jog vartoja vaistą „apie savaitę su puse“.
 
„Vartoju po piliulę kasdien“, – sakė D. Trumpas, pridurdamas, kad kaip prevencinę priemonę taip pat vartoja cinko papildą.
 
Paklaustas, kodėl vartoją šį vaistą, jis tvirtino: „Nes manau, kad jis geras. Girdėjau daug gerų istorijų.“
 
D. Trumpas ne kartą sumenkino COVID-19 pavojų, o praeitą savaitę pareiškė, kad liga grėsmę kelia tik nedidelei daliai žmonių. Jis taip pat atsisako dėvėti veido kaukę, nepaisydamas ekspertų rekomendacijų ir to, kad dauguma jo administracijos pareigūnų dėvi veido kaukes.
 
Nors daugelis medikų mano, kad hidroksichlorokvinas nepadeda COVID-19 pacientams, o JAV vyriausybės vaistų reguliavimo tarnyba perspėja, jog vaisto „saugumas nėra įrodytas“, D. Trumpas jau kelias savaites skatina naudoti šį vaistą koronaviruso infekcijos gydymui.
 
D. Trumpo komentarai apie hidroksichlorokvino vartojimą kaip prevencinę priemonę pasirodė visiškai netikėtai.
 
„Nustebtumėte sužinoję, kiek daug žmonių jį vartoja prevencijai, ypač priešakinių linijų darbuotojai. Priešakinių linijų darbuotojai, daugybė, daugybė jų vartoja šį vaistą. Aš taip pat jį vartoju, aš taip pat“, – restoranų sektoriui aptarti skirtame susitikime Baltuosiuose rūmuose žurnalistams pareiškė D. Trumpas.
 
„Aš dabar vartoju hidroksichlorokviną, taip. Pradėjau jį vartoti prieš kelias savaites“, – sakė jis.
 
Koronavirusas: COVID-19

D. Trumpo teigimu, vaistą jam leido vartoti Baltųjų rūmų gydytojas, tačiau vartoti vaistą pasiūlė neva ne gydytojas, o pats D. Trumpas.
 
„Paklausiau jo, ką manote. Jis pasakė, kad, jei norite, aš atsakiau, kad norėčiau. Regis, jis daro poveikį, galbūt daro, o galbūt ir nedaro, bet net jei nedaro, nuo jo nesusirgsite ir nenumirsite. Vartoju po piliulę kasdien. Kada nors užbaigsiu“, – apie vaistą kalbėjo JAV prezidentas.
 
Tiesa, visiškai neaišku, kodėl D. Trumpas, tvirtinantis, kad jam negresia COVID-19, vartoja šios ligos gydymui nepatvirtintą vaistą nuo maliarijos.
 
Kai kuriems Baltųjų rūmų personalo nariams anksčiau patvirtinta COVID-19 liga, tačiau D. Trumpas teigia nejaučiantis „jokių simptomų“.
 
„Kas kelias dienas jie nori man atlikti tyrimą, žinote, dėl akivaizdžių priežasčių. Suprantate, kad esu prezidentas, todėl jie nori ištirti mane. Aš nenoriu tirtis, bet jie nori mane tirti. Mano testų rezultatai visada neigiami“, – teigė D. Trumpas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.19; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.