Donaldas Tuskas:„antieuropinės“ jėgos siekia daryti įtaką rinkimams Europoje


Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas antradienį įspėjo, kad „antieuropinės jėgos“ bando kištis į rinkimus Europoje ir gali vėl tai daryti per Europos Parlamento rinkimus gegužę. 

„Yra išorinės antieuropinės jėgos, kurios atvirai ar slapta siekia daryti įtaką demokratiniams europiečių pasirinkimams, kaip tai įvyko su „Brexitu“ ir su keliomis kitomis rinkimų kampanijomis Europoje“, – sakė D. Tuskas. 

„Tai vėl gali įvykti su Europos Parlamento rinkimais gegužę. Dėl to raginu visus, kuriems rūpi ES, glaudžiai bendradarbiauti per ir po Europos Parlamento rinkimų“, – reporteriams Briuselyje teigė D. Tuskas. 

Po pokalbių su Armėnijos ministru pirmininku Nikolu Pašinianu kalbėdamas D. Tuskas pakartojo Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono įspėjimus dėl užsienio kišimosi. 

„Neleiskite politinėms partijoms, kurios yra finansuojamos Europai priešiškų išorinių jėgų, spręsti ES prioritetiniais klausimais ir dėl naujos Europos institucijų vadovybės“, – teigė D. Tuskas. 

Gegužės 23-26 dienomis bus renkami 705 Europos Parlamento nariai, kurie ateinančius penkerius metus padės rengti naujus ES įstatymus ir išrinkti Europos Komisijos pirmininko Jeano Claude’o Junckerio įpėdinį.

Neringa Šarmavičiūtė (ELTA)
 
2019.03.06; 04:30
print