Donecko separatistų nelaisvėje mirė britas


Doneckas, liepos 15 d. (AFP-ELTA). Ukrainoje prorusiškų pajėgų sulaikytas britas Paulas Urey mirė nelaisvėje, penktadienį pranešė Maskvos remiami separatistai.
 
„Jis mirė liepos 10 dieną“, – „Telegram“ pranešė apsišaukėliškos Donecko liaudies respublikos atstovė Darja Morozova, pridurdama, kad jis sirgo diabetu.
 
Nevyriausybinės organizacijos P. Urey apibūdina kaip humanitarą, dirbusį Ukrainoje pagalbos savanoriu, o Maskvos remiami separatistai tvirtina, kad jis buvo „profesionalus“ karys, dalyvavęs Afganistano, Irako, Libijos ir Ukrainos karuose.
 
Separatistinio regiono įgaliotinė D. Morozova teigė, kad britas dalyvavo kovose Ukrainoje, taip pat verbavo ir mokė samdinius, kol balandžio mėnesį buvo suimtas.
 
1977 metais gimęs P. Urey sirgo pirmojo tipo cukriniu diabetu ir jam reikėjo reguliariai vartoti insulino dozes, teigė jo motina Linda Urey, kuri anksčiau sakė, kad jo šeima „labai nerimauja“.
 
D. Morozova sakė, kad jis sirgo keliomis lėtinėmis ligomis, taip pat buvo „depresyvios psichologinės būsenos“.
 
„Nepaisant įtariamo jo nusikaltimo sunkumo, Paului Urey buvo suteikta tinkama medicininė pagalba, – sakė ji. – Tačiau, atsižvelgiant į jam nustatytas diagnozes ir patirtą stresą, liepos 10 dieną jis mirė“.
 
D. Morozova taip pat apkaltino Tarptautinį Raudonojo Kryžiaus komitetą, kad šis atsisakė aprūpinti P. Urey reikalingais vaistais. Humanitarinės organizacijos „Presidium Network“ teigimu, P. Urey buvo daug keliaujantis humanitaras, aštuonerius metus dirbęs Afganistane.
 
Prorusiški separatistai yra paėmę į nelaisvę daug užsienio piliečių, kuriuos jie vadina samdiniais. Tarp jų yra britai Aidenas Aslinas ir Shaunas Pinneris, kuriuos Donecko separatistų valdžia birželio mėnesį nuteisė mirties bausme. Jungtinė Karalystė dėl nuosprendžių išreiškė pasipiktinimą.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.07.16; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.