Drąsius Kedys – negyvas


Balandžio 20-ąją sužinota, kad kovotojas prieš pedofiliją Drąsius Kedys negyvas. Jo palaikai rasti Kauno rajone, Šlienavoje, netoli Kauno marių. Žuvusiojo giminės apie tai sužinojo netikėtai. Pastaruoju metu dažnai pasirodydavo informacijos, esą D.Kedys nebegyvas. Tikrindamos vieną iš tokių pranešimų, Drąsiaus Kedžio tetos Audronė Skučienė ir Birutė Steponkevičienė savarankiškai nuvyko į morgą. Jos ir atpažino savo sūnėno palaikus. Vėliau atvykusi D.Kedžio sesuo teisėja Neringa Venckienė irgi atpažino savo brolio kūną. Drąsius Kedys buvo pakeitęs išvaizdą, užsiauginęs ir nusidažęs plaukus. Ant kūno aptikta kraujo ir kitokių smurto pėdsakų. Drąsiaus pusseserė advokatė Sonata Žukauskienė patvirtino, kad ant žuvusiojo kūno rasta smurto žymių. Manoma, kad D.Kedys nužudytas praėjusios savaitės viduryje. Jo kūnas aptiktas dar kovo 17 dieną, kaip teigiama, gamtos švarinimo akcijos metu.

Garsioji Kauno pedofilijos byla sukrėtė visą Lietuvą. Ši paslaptinga istorija tęsiasi nuo 2008 metų lapkričio mėnesio, kai prasidėjo su D.Kedžio mažamete dukrele susijusių pedofilijos faktų tyrimas. Nors buvo duomenų, jog mažametė mergaitė greičiausiai buvo tvirkinama ir prievartaujama, bylos tyrimas ilgai vilkintas, net pastebėti požymiai, kad šią bylą siekiama sužlugdyti. Nors mergaitė teigė, kad ją prievartavo keli vyriškiai, vieninteliu įtariamuoju šioje byloje pripažintas verslininkas A.Ūsas. Jis buvo artimas buvusios Kedžio draugės ir dukrelės motinos Laimos Stankūnaitės bičiulis. Galimu įtariamuoju 2009 metų vasaros pradžioje buvo paskelbtas ir Kauno teisėjas J.Furmanavičius, jį apklausė, tačiau jo nenušalino nuo pareigų. D.Kedys organizavo asmeninį tyrimą ir išsiaiškino daug įdomių šios skandalingos istorijos detalių. 2009 metų spalio 5 dieną Kaune buvo nužudyti teisėjas Jonas Furmanavičius ir L.Stankūnaitės sesuo Violeta Naruševičienė. Į šią painią pedofilijos bylą buvo įsipainioję trys asmenys – J.Furmanavičius, A.Ūsas ir paslaptingasis Aidas, kurio asmenybė iki galo nenustatyta. D.Kedys teigė, kad Lietuvoje egzistuoja įtakingas pedofilų klanas, kurio nariai dangsto vienas kitą. Po nužudymo pagrindiniu įtariamuoju paskelbtas Drąsius Kedys. Tačiau dabar aiškėja, kad tai galėjo būti prasimanymai. Skandalinga ir nuo 2009 metų spalio per kai kurias televizijos laidas bei laikraščius vykstanti D.Kedžio, jo sesers N.Venckienės bei kitų artimųjų šmeižto kampanija.

Balandžio 20 dieną sulaikytas D.Kedžio bičiulis Albertas Žilius. Teisėsaugos pareigūnai nepraneša, kurioje vietovėje jis buvo suimtas. Pastaruoju metu pajūryje gyvenantis A.Žilius buvo dingęs iš teisėsaugos akiračio. Teigiama, kad A.Žilius yra apklausiamas prokurorų siekiant išsiaiškinti svarbias aplinkybes, susijusias su D.Kedžio veikla.

Kaune nuo pavasario pradžios vyko jau du pilietiniai mitingai, kuriuose buvo protestuojamą prieš Lietuvoje veikiančio galingo pedofilų klano įtaką ir reikalaujama teisinės valstybės sukūrimo. Vienas mitingas vyko kovo 6 dieną, kitas – balandžio 10 dieną. Planuojamas ir trečiasis mitingas, jį ketinama surengti gegužės 8 dieną. Jau vykusiuose mitinguose kalbėję oratoriai kvietė pažaboti pedofilų tinklo veiklą ir imtis ryžtingų priemonių teisinei valstybei atkurti.

Nuotraukoje: Drąsius Kedys.

2010.04.22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *