Dvigubas agentas pavogė Vokietijos slaptųjų agentų pavardžių sąrašą


JAV dvigubas agentas R. Markusas buvo sulaikytas 2014 metų liepą už 218 slaptų dokumentų perdavimą Amerikos žvalgybai.

Manoma, kad jis už 25 tūkstančių eurų atlygį pavogė dokumentą su žyme „visiškai slaptai“, kuriame buvo surašytos vieno Vokietijos Federalinės žvalgybos tarnybos padalinio bendradarbių tikrosios pavardės ir slapyvardžiai. Apie tai praneša Vokietijos bulvarinis laikraštis Bild, remdamasis savo šaltiniais.

Kaip sakoma straipsnyje, kalbama apie EA skyrių („Veiklos regionai ir išoriniai ryšiai“). Tokiu būdu, kaip pabrėžiama leidinyje, šnipas „galėjo atskleisti pusę visų BND agentų“. EA skyrius, rašoma toliau, yra atsakingas už BND agentų darbą VFR ambasadose užsienyje ir rajonuose, kuriuos aprėpia Vokietijos Bundesveras (Afganistane, Malyje, Libane, Sudane ir t. t.), o taip pat jis nustato priešo taikinius NATO partneriams užsienyje ir užkerta kelią puolimams prieš Vokietijos kariškius ir jų sąjungininkus.

Slaptas sąrašas buvo saugomas R. Markuso asmeninio kompiuterio, konfiskuoto per kratą 2014 metų vasarą, kietajame diske. Kol kas nežinoma, ar 32-jų metų sulaikytasis asmuo perdavė tą 2011 metais datuotą informaciją užsienio, pavyzdžiui, Rusijos ar Kinijos, žvalgyboms, priduria Bild.

Informacijos šaltinis: Bild

2015.01.23; 04:11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *