Dženifer Lopez dainavo Turkmėnijos diktatoriui


Vakarų spauda šiandien audringai aptaria amerikiečių dainininkės Dženifer Lopez (Jennifer Lopez) pasirodymą per Turkmėnijos prezidento Gurbangulos Berdymuchamedovo gimtadienį.

Po dainininkės Dženifer Lopez pasirodymo kilusi diskusija nukreipė dėmesį į didžiausios Kinijos naftos kompanijos "China National Petroleum Corporation" (CNPC) pastangas plėsti savo priėjimą prie didžiulių Turkmėnijos gamtinių dujų atsargų, – daro netikėtą išvadą "The Wall Street Journal"  korespondentai Brianas Spegelis ir Lukas Alpertas.

CNCP bent jau dalinai apmokėjo Dženifer Lopez dalyvavimą šventiniame renginyje, sakoma straipsnyje. Tuo parodoma, kaip toli pasirengusios eiti kinų naftos ir dujų kompanijos, pataikaudamos išteklių turtingos šalies vadovybei.

Teisių gynimo organizacijos tuojau pat sukritikavo Dž.Lopez už dalyvavimą propagandiniame šou turkmėnų lyderiui, tęsia straipsnio autoriai. „Tai, kad ji koncertavo Turkmėnijoje, ne problema, o problema tai, kad ji dalyvavo propagandinėje šventėje prezidentui, vadovaujančiam vienai iš uždariausių ir represiškiausių vyriausybių pasaulyje“, – paaiškino "Human Rights Watch" skyriaus Europoje ir Vidurinėje Azijoje direktoriaus pavaduotoja Reihel Denber (Reichel Denber).

Susidūrę su kritikos audra, dainininkės atstovai paskubėjo paskelbti pareiškimą, kuriame sakoma, kad renginys buvo nepolitiškas ir finansuotas ne šalies vyriausybės. Jeigu dainininkė būtų žinojusi apie žmogaus teisių pažeidimus Turkmėnijoje, ji neabejotinai būtų atsisakiusi priimti kvietimą.

CNPC vaidmuo šiame renginyje gali iššaukti nepasitenkinimą ir Pekine, taip mano žurnalistai. Dalykas tas, kad kova su korupcija, nesantūrumu ir piktnaudžiavimu valdžia yra prioritetas naujajam Kinijos komunistų partijos sekretoriui Si Czinpinui.

Tačiau jei Dž.Lopes pasirodymas padės sudaryti kontraktus ir išlaidos jos honorarui pasiteisins, tai CNPC vadovybė neturės atsakyti, mano analitikai.

Dainininkės atstovai pabrėžia, kad CNPC paprašė jos padainuoti G.Berdymuchamedovui dainą "Happy Birthday" paskutinę akimirką, perduoda B.Spegelis ir L.Alpertas. „Tai nebuvo aptarta kontrakte, tačiau ji mielai sutiko“, – sakoma jų pareiškime.

XXX

Padainavusi per Turkmėnistano diktatoriaus Gurbangulos Berdymuchamedovo gimtadienį už 1,5 mln. dolerių honorarą, Dženifer Lopez (Jennifer Lopez) pratęsė nelabai išrankių žvaigždžių tradiciją, praneša "Le Figaro žurnalistė" Morgan Džulijani  (Morgan Juliani).

Kadangi teisių gynimo organizacija "Human Rights Watch" laiko Turkmėnistano režimą vienu iš represiškiausių pasaulyje, kritikos dainininkei ilgai laukti nereikėjo, sakoma straipsnyje.

Susidaro įspūdis, kad Dž.Lopez ir jos komanda iš tikrųjų nežinojo politinės padėties šalyje. Be to, jos koncertavimą organizavo juk Kinijos valstybinė naftos kompanija, kuriai ji iš pradžių ir planavo koncertuoti, kol paskutinę akimirką jos nepakvietė į Turkmėniją.

Ir vis dėlto tai jau ne pirmas Dž.Lopez (Jennifer Lopez) vizitas pas panašius personažus, primena M.Džulijani. Ji jau koncertavo per Uzbekistano verslininko vestuves už 1 mln. dolerių ir dainavo Azerbaidžiano oligarchui už 1,4 mln. dolerių.

Žurnalistė prisimena kitas žvaigždes, kurios irgi koncertavo abejotiniems politiniams lyderiams. Iki 2011 metų Libijos revoliucijos, kai lankyti pulkininką Muamarą Kadafį dar nebuvo priekaištinga, daugelis įžymybių koncertavo jo rengiamuose vakarėliuose. Pas Džamachirijos lyderį pabuvojo Beyonce, Nelli Furtado, Meraya Keri, 50 Cent, Lionel Richie ir Acher. Vėliau jie visi pranešė, kad perdavė pinigus už pasirodymus įvairioms labdaros organizacijoms.

Tačiau ne tik Amerikos žvaigždės apsišvietė koncertuodamos diktatoriams, pripažįsta M.Džulijani. Antai, Alenas Delonas 2009 metais dalyvavo vakarienėje, kurią Paryžiuje surengė viena iš Uzbekistano diktatoriaus dukterų Lola Karimova. Kitas prancūzų aktorius Žeraras Depardje (Gerardas Depardieu) šiemet keletą kartų lankėsi pas Čečėnijos lyderį Ramzaną Kadyrovą, su kuriuo susiklostė „ypatingi santykiai“. Čečėnijos prezidentas net pasiūlė prancūzų aktoriui apsigyventi regiono sostinėje – Grozno mieste.

Informacijos šaltinis – Inopressa.ru

Nuotraukoje: amerikiečių dainininkė Dženifer Lopez (Jennifer Lopez).

2013.07.05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *