Džimas Messina: Barako Obamos super strategas atskleidžia savo taktiką


Barako Obamos rinkiminės kampanijos vadovas Džimas Messina davė pirmąjį po rinkimų televizijos interviu Maikui Allenui iš žurnalo “Politico” ir pabrėžė, kad geriausia technika būtų bejėgė, jeigu savanoriai ir rinkėjai prarastų pasitikėjimą savo prezidentu.

Apie tai praneša “Süddeutsche Zeitung”.

Dž.Messina taip pat papasakojo, kad geras žingsnis buvo „pasamdyti geriausius technikus, kuriems pavyko sukombinuoti 2008 metų rinkimų duomenis su savanorių surinkta informacija. Prieš ketverius metus kampanija internete, per kurią buvo surinkta 500 mln. dolerių aukų, buvo atskirta nuo autonominės kampanijos, o dabar viena perėjo į kitą“.

Dž.Messina papasakojo, kad jis įsitikinęs, jog kiekvieną rinkimų kampaniją reikia išrasti iš naujo. Anot jo, jis pagal Google vadovo Eriko Šmidto rekomendaciją pasamdė „technikus, nieko neišmanančius politikoje“, bet galinčius sukonstruoti bet kokią reikalingą programą, tačiau ir jie neužsiprašė didelių honorarų, nes „tikėjo Obama“.

Komandos, kurioje įtempčiausiu laikotarpiu darbavosi 4 tūkst. žmonių, būstinė buvo įsikūrusi ne Vašingtone, o Čikagoje, todėl galima buvo dirbti ramiai ir efektyviai suformuoti judėjimą apačioje, užregistruoti daugiau naujų rinkėjų ir įtikinti juos balsuoti už B.Obamą.

Pasak Dž.Messinos, nepaisant visų elektroninių laiškų ir darbo su “Faceboock” ir “Twitter”, veiksmingiausia priemonė pasirodė esanti savanorių pašnekesiai su kaimynais, draugais ir pažįstamais, nes nuolatinis reklamos srautas veikia neigiamai ir išauga asmeninių kontaktų reikšmė. Be to, specialiai savanoriams buvo parengtas specialus priedas, leidžiantis bet kuriuo metu gauti gerų argumentų ir naujausios informacijos.

Dž.Messina taip pat pasakė, kad Romnis, jo nuomone buvo ne geriausias respublikonų kandidatas. Anot jo, sudėtingiausia būtų buvę vesti kampaniją prieš buvusį Jutos gubernatorių Džoną Hantsmeną, tačiau jisai neturėtų šansų laimėti radikalių rinkėjų balsų.

Dž.Messina pagyrė milžiniškus respublikonų laimėjimus renkant aukas. Didžiausia klaida jis pavadino ne vaizdajuostę, kur Romnis kalba, kad 47 procentai piliečių gyvena iš pašalpų ir užkrauna naštą JAV socialinei sistemai, o vaizdajuostę su tvirtinimu, kad Jeepas rengiasi iškelti darbo vietas į Kiniją: „Tai buvo melas, todėl paskutines dvi savaites Viduriniuosiuose Vakaruose jiems teko gintis“.

Dž.Messina taip pat buvo nepatenkintas, kad daugelis visuomenės nuomonės tyrimo institutų „pernelyg tingūs arba pernelyg šykštūs“, kad apskambintų mobiliuosius telefonus, todėl jų išklotinėse pernelyg mažai jaunų žmonių ir mažumų atstovų.

Nuotraukoje: perrinktas antrąjai kadencijai JAV prezidentas Barakas Obama.

Šaltinis: “Süddeutsche Zeitung“

2012.12.02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *