E. Jankevičius: Rusija galimai naudojo ES duomenis, keldama bylą Lietuvos teisėjams ir prokurorams


Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, Europos Parlamento (EP) Piliečių laisvės, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto posėdyje kalbėdamas apie Rusijos neleistinus veiksmus prieš Sausio 13-osios bylos teisėjus ir prokurorus, teigė, kad Rusija galimai naudojo ES duomenis, keldama bylą Lietuvos teisėjams ir prokurorams.
 
„Mums yra svarbu Europos vienybė ir labai svarbus viešumas. Džiaugiuosi, jog mes visi čia suprantame, kad Lietuvos prokurorai ir teisėjai yra visos ES prokurorai ir teisėjai, todėl privalome juos ginti. (…) Buvo klausimas dėl duomenų naudojimo… Taip, nesiplėsdamas galiu trumpai pasakyti, kad mes turime informacijos, kad galimai Rusija iš tiesų naudojo ES duomenis šiuo klausimu“, – pabrėžė E. Jankevičius.
 
Teisingumo ministras pabrėžė, kad labai svarbu, jog Lietuvos teisėjų saugumas būtų užtikrintas. Pasak ministro, reikia užtikrinti teisės viršenybės, teisėjų nepriklausomumo ir nešališkumo principų laikymąsi ES, kad teisėjai ir prokurorai būtų apsaugoti nuo bet kokio kišimosi ir išorės poveikio.
 
EP Piliečių laisvės, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto posėdyje taip pat dalyvavo generalinis prokuroras Evaldas Pašilis bei Teisėjų tarybos narys Nerijus Meilutis.
 
Praėjusiais metais Rusijos Federacijos tyrimų komitetas iškėlė baudžiamąją bylą prieš Lietuvos prokurorus, kurie dalyvavo Sausio 13-osios bylos tyrime, o šiemet – ir prieš teisėjus, nagrinėjusius šią bylą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.13; 00:15
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *