ECOFIN pusmečio darbų prioritetai: Europos indėlių draudimo sistemos kūrimas bei kova su mokesčių vengimu


Briuselyje Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdyje, kuriame Lietuvai atstovauja finansų ministras Rimantas Šadžius, pristatyta per pusmetį numatomų atlikti darbų programa, kurią ketina įgyvendinti nuo 2016 m. sausio 1 d. ES Tarybai pirmininkaujantys Nyderlandai.

Tarp savo pirmininkavimo prioritetų finansų srityje Nyderlandai planuoja dėmesį sutelkti į ES Ekonominės ir pinigų sąjungos gilinimą. Siekiant galutinai užbaigti Bankų sąjungos sukūrimą, ypatingo dėmesio sulauks Europos indėlių draudimo sistemos kūrimas. 

ES pirmininkaujanti šalis taip pat numato nemažai laiko skirti kovai su mokestiniu sukčiavimu ir mokesčių vengimu, atsižvelgiant į netrukus pasirodysiančias Europos Komisijos iniciatyvas, tokias kaip pelno apmokestinimo paketas bei veiksmų planas dėl efektyvesnės pridėtinės vertės mokesčio (PVM) sistemos.

„Lietuva pritaria Nyderlandų išskirtiems prioritetams ir tikisi, kad užsibrėžti tikslai bus įgyvendinti. Norime, kad galiausiai būtų užbaigtas Bankų sąjungos formavimas, o tam dar reikia sukurti Europos indėlių draudimo sistemą, kuri prisidėtų prie finansinio stabilumo stiprinimo. Tiesa, svarbu ir tai, kad svarstant šiuos pasiūlymus būtų tinkamai įvertinti nacionaliniai indėlių garantijų sistemų specifiškumai bei būtų  siekiama išvengti fiskalinio poveikio valstybės finansams.  Lietuvai taip pat labai aktualios Nyderlandų iniciatyvos, kuriomis siekiama stiprinti kovą su mokesčių vengimu, sukčiavimu ir agresyviu mokesčių planavimu“, ‒ teigia finansų ministras Rimantas Šadžius.

Šiandieniniame ECOFIN posėdyje taip pat buvo aptartos Tarybos rekomendacijos dėl ekonominės politikos euro zonos šalims, pristatyta esama situacija dėl Bankų sąjungos įgyvendinimo, apsikeista nuomonėmis dėl vadinamojo Atvirkštinio apmokestinimo mechanizmo, skirto kovai su PVM sukčiavimu, taikymo išplėtimo.

Atsižvelgiant į praėjusių metų pabaigos įvykius, Prancūzijos prašymu, ECOFIN posėdyje aptartos ir galimos, kovos su terorizmo finansavimu, priemonės. 

Remigijus Bielinskas yra Finansų ministro patarėjas.

Informacijos šaltinis – Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyrius.

2016.01.16; 05:08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.