Edvardas Snoudenas dedasi itin rimtu žvalgybininku


Liūdnai pagarsėjęs Edvardas Snoudenas pareiškė, jog jis nėra paprastas „kompiuterinis hakeris“ ar „sisteminis administratorius“. Pasak E.Snoudeno, pažeminti ir sumenkinti jį linkęs oficialusis Vašingtonas ir spauda, keršydami už informacijos nutekinimą. Taip skelbia „USA Today“.

Šio leidinio žurnalistas ir apžvalgininkas Maiklas Uinteris primena, kad E.Snoudenas dirbo Amerikos slaptosioms tarnyboms. Pavyždžiui, Centrinei Amerikos Žvalgybai. Dėl šios informacijos niekas nesiginčija. E.Snoudenas išties turėjo ryšių su JAV slaptosiomis tarnybomis. Tiesa, dabar iškilo dilema, kokio rango žvalgybininkas iš tiesų buvo E.Snoudenas.

Pats E.Snoudenas dabar gyvena kažkur Rusijoje. Duodamas išskirtinį interviu leidiniui NBC News jis pabrėžė, jog buvo ruošiamas „tradicinei žvalgybai“. Tiksliau tariant, jis privalėjo gyventi užsienyje turėdamas priedangą: netikrą vardą ir netikrą darbą.

Be žvalgybinės veiklos jis dar skaitė paskaitas Žvalgybos akademijoje, kuri priklausė JAV Gynybos ministerijai.

Pasitraukęs iš valstybės tarnybos E.Snoudenas neva įsidarbino privačiu specialistu privačioje kompanijoje, turinčioje filialus Japonijoje ir Havajuose.

Tad E.Snoudenas, remiantis jo paties žodžiais, buvo labai aukšto rango žvalgas. Esą terminai „kompiuterinis hakeris“ ir „sisteminis administratorius“ jam niekaip netinka. Per menki.

Bet ar iš tiesų šis jaunuolis buvo toks kietas žvalgybininkas, ar tik dedasi tokiu esąs?

Žinoma, nepaneigsi, jog dirbdamas užsienyje jis sugebėjo, niekam nekeldamas įtarimų nusikopijuoti beveik dvejis milijonus slaptos informacijos failų, pabėgti į Honkongą, o po to – į Maskvą.

Bet ar tai reiškia „ypatingai aukštą rangą“? Juolab kad apie „ypatingai aukštą rangą“ prabilo pats E.Snoudenas. Asmeniniais E.Snoudeno susireikšminimais nederėtų aklai tikėti. Kas buvo tikrai profesionalus žvalgas, dažniausiai parodo istorija.

Nuotraukoje: liūdnai pagarsėjęs Edvardas Snoudenas.

Informacijos šaltinis: USA Today

2014.05.29; 05:49

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *