Egiptas: buvusio Ukrainos žvalgybos vadovo žūtis – nesmurtinė


Egipto generalinė prokuratūra šeštadienį paskelbė preliminarias buvusio Ukrainos užsienio žvalgybos tarnybos vadovo Viktoro Hvozdo žūties Dahabo kurorte tyrimo išvadas. Tyrėjų duomenimis, buvusio aukšto Ukrainos pareigūno mirtis nesusijusi su nusikalstamais veiksmais.
 
„Gegužės 28 d. Egipto generalinė prokuratūra gavo pranešimą iš Dahabo ligoninės, kur buvo atgabentas nuskendusio ukrainiečio kūnas, – sakoma žinybos pareiškime. – Jį lydėjęs draugas, taip pat Ukrainos pilietis, papasakojo, kad į 40 metrų gylį nėręs vyras labai greitai iškilo į paviršių“. Jis buvo dar gyvas, jam pirmąją pagalbą mėgino suteikti jo draugas ir nardytojas egiptietis, vėliau ligoninėje jį bandė atgaivinti medikai, bet vyras mirė.
 
„Apklausus liudytojus, tarp jų – žuvusiojo draugą, nardymo centro, aprūpinusio juos reikiama nardymo įranga, savininką, taip pat  juos lydėjusį instruktorių, buvo nustatyta, kad V. Gvozdas turėjo tarptautinę licenciją, leidžiančią jam panirti į 100 metrų gylį, – pažymima pareiškime. – Mirties priežastis – staigus organizmo išsekimas dėl greito išnirimo iš gelmės“.
 
Mirties aplinkybės nesusijusios su nusikalstamais veiksmais, ką patvirtino policijos atliktas tyrimas, pabrėžė prokuratūra.
Apžiūrint kūną nepastebėta jokių matomų sužalojimų.
 
Penktadienį Ukrainos žiniasklaida pranešė, kad buvęs Ukrainos užsienio žvalgybos tarnybos vadovas 62 metų V. Gvozdas mirė Egipte nardydamas.
 
V. Gvozdas vadovavo tarnybai 2014-2016 metais.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.30; 17:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *