Egipte aptiko seniausią pasaulyje alaus daryklą


Egipte aptiko seniausią pasaulyje alaus daryklą. EPA-ELTA nuotr.

JAV ir Egipto archeologai aptiko, kaip manoma, seniausią pasaulyje alaus daryklą, praneša naujienų agentūra „The Associated Press“.
 
Ji buvo rasta per kasinėjimus Abidose – Senovės Egipto mieste, o dabar – archeologinėje zonoje. Abidosas yra dykumoje Nilo vakariniame krante, už 450 kilometrų į pietus nuo Kairo.
 
Kaip sakė žurnalistams Egipto aukščiausiosios senybių tarybos vadovas Mostafa Waziri, alaus daryklą greičiausiai reikėtų priskirti faraono Marmero – Ankstyvosios karalystės I dinastijos pradininko – laikams (3100-3000 m. pr. m. e.).
 
Specialistai atkasė aštuonias dideles patalpas, kurių matmenys – 20 m x 2,5 m. Kiekvienoje iš jų rasta maždaug po 40 molinių indų, kuriuose gaminant alų buvo šildomas vanduo su grūdais. Vienu metu čia galėjo būti pagaminama iki 22 tūkst. litrų alaus.
 
Pasak amerikiečių mokslininko Matthew Adamso iš Niujorko universiteto, alus greičiausiai buvo naudojamas per įvairias apeigas.
 
Abidosas nuo IV tūkstantmečio pr. m. e. vidurio buvo svarbus religinis Senovės Egipto centras ir viena iš pagrindinių dievo Ozirio garbinimo vietų.
 
Senovės egiptiečiams alus buvo gerai žinomas. Jo daug suvartodavo piramidžių statytojai. Kaip byloja iki mūsų dienų išlikę receptai, alus Senovės Egipte buvo gaminamas iš miežių, kviečių ir datulių, o su šiuo gėrimu egiptiečius supažindino babiloniečiai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.15; 03:00
print