Egipto milijardierius sako, kad Trumpas dėl Kinijos yra teisus


Pekinas jau ilgą laiką pelnosi iš kitų valstybių, o JAV prezidentas Donaldas Trumpas yra teisus, reikalaudamas pokyčių iš didžiausios Azijos ekonomikos, teigia Egipto milijardierius Naguibas Sawiris.

„Prezidentas D. Trumpas yra teisus apie tai – mes ilgą laiką nepastebėjome, kaip Kinija prievartauja mus. Taigi, atėjus ir pasakius jiems, kad jie turi pasikeisti… Jie tiesiog priprato prie tokios padėties ir daro, ką nori“, – interviu CNBC sakė N. Sawiris. „Tačiau, manau, kad (Kinijos) vadovybė yra protinga, todėl jie pakeis, ką gali pakeisti. Bet, jei mes iš jų reikalausime visos sistemos pokyčių, to jie tikrai nedarys“, – apie Vakarų, ypač – D. Trumpo, raginimus Kinijai keistis, kalbėjo Egipto verslininkas.

„Taigi turime suprasti, ką galime padaryti, nesunaikindami visos Kinijos sistemos“, – pridūrė jis.

Taip pat N. Sawiris pareiškė tikintis, kad Jungtinės Valstijos ir Kinija gali sutarti dėl prekybos: „Manau, jie pasieks susitarimą, nes Kinijai reikia susitarimo, o ne naujų įtampų“.

Tačiau, perspėjo jis, „politinė situacija pasaulyje niekada nebuvo blogesnė nei šiandien“.

„Žmonės nerimauja dėl karo, nesvarbu ar tai būtų prekybos, ar realus karas“, – sakė N. Sawiris, pabrėždamas, kad situacija Artimuosiuose Rytuose ir tarp Kinijos ir Taivano kelia nerimą. „Pasaulis šiandien tiesiog nėra labai stabilus“, – Abu Dabyje vykstančioje Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos verslo konferencijoje kalbėjo N. Sawiris.

N. Sawiris, kuriam priklauso nemaža dalis Egipto telekomunikacijų sektoriaus, taip pat aptarė ir „Huawei“ skandalą. Kelios Vakarų šalys jau uždraudė arba svarsto uždrausti „Huawei“ diegti naujos kartos 5G mobiliojo ryšio tinklus.

„Manau, kad nerimas yra pagrįstas. Tiesą sakant, Vakarams ilgą laiką tai nekėlė nerimo. Manau, kad jiems tai turėtų kelti nerimą“, – teigė Egipto milijardierius. N. Sawiris perspėjo, kad, nors toks nerimas yra pagrįstas, ilgainiui jis gali paskatinti technologinių prarajų atsiradimą.

„Nežinau, kiek tai padės, jei mes vieni kitiems įvedinėsime draudimus, pavyzdžiui, Kinija gali nebeįsileisti įrangos iš „Motorola“, -sakė N. Sawiris.

Galiausiai, tikino jis, vienintelis problemų sprendimo kelias būtų, jei „visos saugumo agentūros, padėjusios ranką ant Šventojo rašto, pasižadėtų nešnipinėti“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.13; 04:30

print