Eglė Kusaitė vėl suimta


Balandžio 21 dieną surengtas dar vienas terorizmu kaltinamos klaipėdietės Eglės Kusaitės teismo posėdis. Ši rezonansinė byla sulaukia didelio visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio.

Byloje esama daug mįslingų motyvų, kurie leidžia daryti prielaidas, esą E.Kusaitei pateikti kaltinimai – laužti iš piršto. E.Kusaitės teismo posėdis prasidėjo Vilniaus Apygardos teisme 9 valandą ryto. O nuo nuo 8 valandos 30 minučių prie teismo pastato prasidėjo protesto piketas, kurį organizavo Tautos ateities forumas. TAF nariai reikalavo, kad teismo posėdžiai būtų atviri, vieši. Prie teismo salės, kurioje prasidėjo uždaras E.Kusaitės teismo posėdis, susirinko daug žiniasklaidos atstovų, įvairių pilietinių judėjimų nariai, disidentai. Tame tarpe – ir disidentė sesuo Nijolė Sadūnaitė.

Prie salės durų laukė ir E.Kusaitės mama V.Kusienė bei teta I.Jeleniauskaitė. Jų teigimu, ši byla akivaizdžiai parodo, kad Lietuvos teisinė sistema yra korumpuota. Juk žinomi aferistai, korumpuoti politikai išvis neteisiami, o jauna klaipėdietė nuo 2009 metų rudens susiduria su nuožmiais persekiojimais. Iki 2010 metų rugpjūčio ji buvo laikoma kalėjime. Ir paleidus iš kalėjimo prieš E.Kusaitę buvo organizuojama šmeižto kampanija. Kai kurie VSD pareigūnai, veikdami kartu su Rusijos FSB darbuotojais, buvo suinteresuoti, kad ši byla taptų garsia. Lietuvoje teroristų nėra, tad jų pradėta specialiai ieškoti. Ypač apmaudu, kad į tokį klastingą planą buvo įtrauka jauna, tuomet tik 17-a metų teturinti mergina.

Teismo posėdis užtruko iki 11 valandos 40 minučių. Buvo apklausiami liudytojai, tame tarpe – ir VSD išlaikomi informatoriai. Pranešta, kad po pertraukos 12 valandą 40 minučių bus skelbiamas teismo verdiktas dėl prokuroro M.Dūdos prašymo suimti E.Kusaitę neva dėl bylos trukdymo. Šis verdiktas buvo skelbiamas jau kitoje salėje. Dar prieš tai į teismą atvyko 20-imt ginkluotų specialiojo būrio pareigūnų, kurie net trukdė žininasklaidos atstovams patekti į teismo salę. Bet po vieno teismo pareigūno įspėjimo šiuos neteisėtus veiksmus nutraukė. Teisėjai patenkino M.Dūdos prašymą ir leido suimti E.Kusaitę trims mėnesiams. Tai sukėlė salėje buvusių žmonių pasipiktinimą

E.Kusaitė dar 2009 metų rudenį buvo suimta be jokių įrodymų. „Be kaltės kalta” – taip Eglę apibūdina sąžiningi žurnalistai, visuomenės veikėjai ir teisėsaugos pareigūnai. Pagrindinis priekaištas, dėl kurio ji kaltinama, tai teiginys – „ketino daryti nusikaltimus“. E.Kusaitės byla – tai ne pagal teisinės valstybės principus tiriama byla, joje nėra jokių įrodymų, tik visokių perėjūnų bei provokatorių pateikti raštiški parodymai ir Rusijos FSB darbuotojų pateikti duomenys. O Rusijos FSB juk žinoma kaip „mafijos stogas“. Šios žinybos pareigūnai reketuoja žmones, juos suima ir smurtu išgauna parodymus, jie persekioja už laisvę kovojančius čečėnų ir ingušų partizanus, juos žudo, kankina ir uždaro į kalėjimus. Tad ar galima tikėti iš FSB gaunamais duomenimis? Tokie duomenys dažnai tėra muilo burbulas. Net buvę FSB pareigūnai M.Trepaškinas teigia: „FSB viskas perkama ir parduodama, čia – reketas ir aferos. Daug FSB pareigūnų yra įvykdę nužudymus ir už tai net neteisiami”.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: terorizmu kaltinama Eglė Kusaitė.

2011.04.22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.