Eifelio bokšto šešėlyje – rusų stačiatikių šventykla


Penki auksiniai kupolai už poros žingsnių nuo Eifelio bokšto – tai toks neįprastas vaizdas, prie kurio teks priprasti paryžiečiams.

Jau po poros metų Branly krantinėje iškils Rusijos stačiatikybės centras, praneša La Croix korespondentas Francois Xavier Megras.

Sausio 17 dieną Prezidento reikalų valdybos vadovas Vladimiras Kožinas pristatė galutinį projektą. Jį sudaro 4 pastatai: du kultūros centrai, šventykla ir prancūzų–rusų mokykla 150-čiai mokinių.

Statinių bendras plotas 4655 kv. m (šioje vietoje buvęs Nacionalinės meteorologijos tarnybos pastatas užėmė 8470 kv. m), ir tai pagerins vaizdą į Almos rūmus bei leis užveisti aplink kompleksą sodus, įrengti vietas pasivaikščiojimams, sakoma straipsnyje.

„Mes norėjome kuo geriau įterpti centrą į Paryžiaus miesto erdvę“, – pasakojo projekto autorius Jeanas Michelis Vilmottas.

Statiniai bus iš vadinamojo „burgundiškojo akmens“ – iš jo pastatyta ir Paryžiaus Dievo Motinos katedra – ir stiklo. Pagal architekto sumanymą toks derinys kels „didžios ramybės“ įspūdį. Šventyklos aukštis kartu su kryžiumi ant pagrindinio kupolo sieks 35 m.

J.M.Vilmottas papasakojo žurnalistams, kad du kartus buvo susitikęs su Maskvos ir visos Rusios patriarchu Kirilu ir kad tie susitikimai „buvo vieni iš labiausiai jaudinančių jo karjeroje“. Pasak jo, patriarchas asmeniškai kai ką pieštuku pataisė projekte.

Projekto įgyvendinimas pavestas Prancūzijos kompanijai Bouygues, šventyklos vidaus tapyba – Rusijos dailininkams. Bendra darbų kaina gali siekti 100 mln. eurų.

„Skirta Prancūzijos stačiatikių bendruomenei, toji vieta vaidins svarbų vaidmenį rusų bažnyčiai, atverdama ją Vakarų visuomenei ir katalikų bažnyčiai“, – mano Rusijos stačiatikių cerkvės Prancūzijoje arkijerejus vyskupas Nestoras Korsunskis.

Naujoji šventykla greičiausiai bus pavadinta Šventos Trejybės garbei, prognozuoja Megras: 2013 metais Rusijos stačiatikių bažnyčia šventė Troica-Sergijevo lauros įkūrėjo Sergijaus Radonežskio 700 metų gimimo sukaktį.

Šaltinis: La Croix

2014.01.30; 05:15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *