Eiles kūręs pareigūnas-nusikaltėlis įsižeidė už … jo pavadinimą poetu. Teisinė klounada ir tiek


Lietuvoje jau įprasta tampa įsižeisti ir užpykti ant žurnalistų už bet kokį komentarą ar vertinimą, kuris kam nors dėl ko nors pasirodo užgaulus.

Šiandien Vilniaus miesto 1 apylinkės teisme 16 valandą bus atversta baudžiamoji byla, kurioje kolega Saulius Chadasevičius kaltinamas šmeižtu už savo du straipsnius.

Kalbant oficialiais terminais baudžiamosios bylos procese įtariamasis yra “15 min” žurnalistas Saulius Chadasevičius, o skundas paduotas pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 1 ir 2 dalis:

“1. Tas, kas paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

2. Tas, kas šmeižė asmenį, neva šis padarė sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, arba per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.”

Kad maža žurnalistui S. Chadasevičiui nepasirodytų, tai nukentėjęs asmuo dar pridėjo ir Baudžiamojo kodekso 155 straipsnio 1 dalį:

“Tas, kas viešai veiksmu, žodžiu ar raštu užgauliai pažemino žmogų, baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.”

Iš kolegos žurnalisto “nukentėjusys” prašo dar ir 561 litų turtinės bei po 100 tūkstančių litų už kiekvieną straipsnį neturtinės žalos atlyginimo. Sakyčiau, mano galva, visai nekuklu.

Vienas baudžiamąja byla virtęs straipsnis vadinasi “Su mafija susietas buvęs policijos poetas Petras Klimavičius dėl šmeižto padavė į teismą žurnalistą Giedrių Leškevičių, prodiuserį Virginijų Gaivenį ir visą LNK televiziją”.

Kitas straipnis vadinasi “LNK laidos „Abipus sienos“ kūrėjams buvęs policininkas pasiūlė jų baudžiamosios bylos nutraukimo kainą: 50 000 litų”.

Būtinai dalyvausiu byloje ir būtinai parašysiu detales iš šio posėdžio.

Nuotraukoje: komentaro autorius – Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Informacijos šaltinis – dainius.org

2012.12.05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *