Emanuelis Zingeris mano vienaip, Teisingumo ministerija – kitaip. Antradienį bus aiškiau


Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris rugpjūčio 5 d. dėl Baltarusijai išduotų duomenų apie šios šalies opozicijos atstovus pareiškė:

“Būtinai turime išsiaiškinti, kas užtraukė gėdą Lietuvai ir išdavė Baltarusijos režimui informaciją apie šios šalies demokratus“.

Teisingumo ministerija rugpjūčio 8 dieną pareiškia, kad neketina pradėti vidinio tyrimo dėl Baltarusijos teisėsaugai suteiktos informacijos apie opozicijos veikėjo Alesiaus Beliackio bei organizacijos „Vesna“ bankines sąskaitas.

Kaip žinia, Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės ir Užsienio reikalų komiteto pirmininko Emanuelio Zingerio iniciatyva rugpjūčio 9-ąją 11 val. šaukiamas neeilinis Užsienio reikalų komiteto posėdis, kuriame ketinama išanalizuoti galimus Lietuvos institucijų veiksmus perduodant informaciją Baltarusijos valdžios institucijoms apie šios šalies demokratinės opozicijos visuomeninių organizacijų bankines sąskaitas.

Posėdyje taip pat kviečiami dalyvauti Užsienio reikalų, Teisingumo ministerijų ir kitų institucijų atstovai. Bus ką aiškintis ir dėl ko tartis. Bent jau dėl to, kas ir kodėl davė neteiktiną informaciją ir kodėl neatsižvelgė į Užsienio reikalų ministerijos įspėjimus dėl atsargaus bendradarbiavimo su Baltarusijos valdžia:

“URM nedalyvauja keisdamasi teisine ir finansine informacija tarp valstybių, tačiau savo rekomendacijas yra ne kartą išsakiusi atsakingoms institucijoms. Turi būti susilaikoma nuo informacijos teikimo Baltarusijai, kuri galėtų būti panaudota politiniais tikslais bei pilietinės visuomenės persekiojimui.”

Kita vertus, labai įdomus žaidimas vyksta tarp Teisingumo ir Užsienio reikalų ministerijų. Abi ieško, kuri kaltesnė. Tai vadinama žaidimu “ping-pong”. Nesolidu. Kaip partneriams ir kolegoms Vyriausybėje, reikėtų ministrams išsiaiškinti tarpusavyje tyliai, ir tada jau viešai pareikšti kokią nors poziciją. Juk problema visiškai paprasta – Lietuvos valdžios institucijos nesugebėjo užtikrinti kaimyninės valstybės nevyriausybininkams jų saugumo. Tik tiek. Ir dabar galima tik atsiprašyti už klaidas, pasibarstti pelenais galvą ir … Dirbti toliau taip, kad tokių nesąmonių nebūtų. Todėl kyla tik vienas klausimas – kas labiausiai barstysis galvą?

Žinoma, kol kas protingiausiai ir atsargiausiai pasielgė Prezidentė. Keletą dienų stebėjo, kas vyksta, o šiandien pareiškė, kad teisingumo ministrui reikia surasti atpirkimo ožį (atsiprašau, kaltą klerką) ir nusispjovus per petį tris kartus toliau dirbti. Tpfu tpfu tpfu, kad nepasikartotų.

Nuotraukoje: komentaro autorius Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

www.dainius.org

2011.08.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *