Energiją gaminantys stogai NELSKAMP


Progressusgroup nuotr.

Individualių namų savininkams skiriama parama nedidelių, iki 10 kilovatų (kW) galios saulės elektrinių, įsirengimui.

Balandžio 18 dieną energetikos ministras pasirašė įsakymą, kuriame numatyta, kad paramą galės gauti elektrą savo poreikiams iš saulės šviesos gaminti planuojantys individualių namų savininkai. Parama galės pasinaudoti individualių, vieno ar dviejų butų gyvenamųjų arba sodo namų savininkai, įsirengiantys iki 10 kW galios saulės elektrines, kuriomis gaminama elektros energija bus naudojama namų ūkio poreikiams.

Fotoelektra yra elektros energija, gaunama tiesiogiai iš šviesos energijos, naudojant fotoelektrinius modulius. Saulės energijos panaudojimas Lietuvoje darosi vis populiaresnis, o  Europoje kas antras namas panaudoja alternatyvius energijos šaltinius. Tai pažangi investicija, kuri senkant žaliavų ištekliams ir didėjant išmetamų teršalų kiekiams, yra vertinama ir ekologiniu požiūriu.

Vokietijos čerpių gamintojas „Nelskamp“ gamina saulės jėgaines (fotoelektros sistemas) ir hibridinių modulių saulės šildymo sistemas. Visi Nelskamp stogai su saulės jėgainėmis pasižymi efektyvumu ir estetika: „Solar Power Pack“  šildymo sistema, skirta karšto vandens paruošimui, „MS 5 PV“ – elegantiška stogo saulės jėgainė,  „2 Power“ ir „MS 5 2 Power“ generuoja elektros energiją ir šilumą iš vieno modulio,  „G 10 PV“ yra nepastebimai integruota į čerpių stogą.

Sistemos dydis priklauso nuo namų ūkyje gyvenančių žmonių skaičiaus ir tinkamo stogo ploto. Minėtos stogų sistemos jau daug metų sėkmingai naudojamos Vokietijoje. Priimtas paramos įstatymas padės Lietuvos namų ūkiams modernėti, pasinaudojant vokiška patirtimi ir kokybe.

Tobulėkime kartu su UAB „Progressus group“!

Parengė Nerijus Bakasėnas

2019.07.16; 15:47

print