ES ateičiai būtini realūs darbai


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos vadovų susitikime, kur aptarti Bendrijos ateičiai svarbūs klausimai.

Lyderių dėmesys skiriamas bendradarbiavimui gynybos srityje, euro zonos stiprinimui, ES ekonominiam augimui, migracijos iššūkių sprendimui.

Prezidentės teigimu, Europos žmonės vertina ne vizijas, o konkrečius darbus. Rinkėjų pasitikėjimas pelnomas tik atsižvelgus į jų poreikius bei interesus. Todėl ES svarbu ne tik projektuoti saugią ir užtikrintą ateitį, bet ir siekti jos atsakingais sprendimais bei darbais.

Pagreitį įgaunantis ES šalių gynybos bendradarbiavimas turi vesti prie realių veiksmų stiprinant europiečių saugumą. Su kibernetinėmis ir informacinėmis grėsmėmis reikia kovoti ne pavieniui, o sutelktomis pajėgomis, būtina efektyviau keistis žvalgybos duomenimis, glaudžiau bendradarbiauti su NATO. Geresnė ES išorės sienų apsauga svarbi ne tik sprendžiant migracijos iššūkius, bet ir užtikrinant šalių saugumą.

Valstybių lyderiai aptarė ir ES ekonominę padėtį. Ekonomikos augimas, naujų darbo vietų kūrimas, skurdo mažinimas – svarbūs ir Lietuvos ir visos Europos žmonėms. Todėl valstybių pareiga – nuosekliai įgyvendinti struktūrines reformas, tikslingai išnaudoti europinę paramą socialinės atskirties mažinimui, vykdyti atsakingą fiskalinę politiką.

Užtikrintai Europos ateičiai reikalingi ir saugūs bei patikimi energijos šaltiniai. Todėl labai svarbu nedelsti įgyvendinant energetikos jungčių projektus, skatinti sąžiningą konkurenciją Europos dujų rinkoje ir vienu balsu kalbėtis su išorės tiekėjais.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba

Prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.

2017.09.30; 04:00

print