ES nepatenkinta vokiečių kalbos mokėjimo testais užsieniečiams


Europos Komisija pradėjo oficialų tyrimą VFR vyriausybės atžvilgiu, praneša Vokietijos leidinys Der Spiegel.

Aukščiausia Europos Sąjungos vykdomosios valdžios institucija mano, kad „Vokietija, reikalaudama iš ketinančių ten gyventi užsieniečių laikyti vokiečių kalbos egzaminą, pažeidžia Europos teisę“.

„Vokietijos įstatymai, numatantys vieningus vokiečių kalbos mokėjimo reikalavimus absoliučiai visiems asmenims, nepakankamai lankstūs ir neatveria galimybių priimti sprendimą kiekvienu atskiru atveju“, – mano oficialusis Briuselis.

Vokietijos valdžia, savo ruožtu, nelaiko savęs kalta dėl bendrų Europos teisės normų nesilaikymo ir nurodo, kad toliau laikysis savo nuomonės. O Europos Komisijos pozicija, kaip pareiškė Heseno federacinės žemės integracijos ministras Jorgas Uvė Hanas, „visiškai neteisinga integracinės politikos požiūriu ir kontrproduktyvus“.

„Paprastas reikalavimas mokėti keletą vokiškių frazių – tai ne taip jau daug tam, kad gyventum Vokietijoje, – pareiškė ministras. – Tuo labiau, kad tai naudinga integracijai“.

Tokiu atveju, jei Berlynas ir Europos Komisija vis dėlto nesuras kokio nors kompromiso šiuo klausimu, negalima atmesti galimybės, kad viskas baigsis skundu Europos Žmogaus teisių teismui ir pinigine bauda.

Šaltinis: Der Spiegel

Slaptai.lt nuotr.

Slaptai.lt redakcijos prierašas.

Mums atrodo, kad visi be išimties, gyvenantys Vokietijoje, privalo mokėti vokiečių kalbą užtektinai tobulai. Tokia tvarka turėtų galioti visoje Europos Sąjungoje: jei gyveni Lietuvoje, privalai mokėti lietuviškai kalbėti, jei gyveni Latvijoje – privalai mokėt susikalbėti latviškai, jei gyveni Estijoje – tau būtina žinoti estų kalbą. Tokios taisyklės turėtų galioti visiems: musulmonams ir krikščionims, turtuoliams ir skurstantiems, vyrams ir moterims, juodaodžiams ir baltaodžiams, bei visų be išimties seksualinių nusiteikimų atstovams. Priešingu atveju galima įtarti, jog oficialusis Briuselis puoselėja nutautinimo politiką, kurią kadaise bandė įgyvendinti SSRS imperija.

2013.08.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *