ES parlamentuose diskutuojama dėl turistinių vizų ribojimo Rusijos piliečiams


Draudžiama. Stop. Pravažiavimo nėra. Slaptai.lt foto

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teigimu, praktiškai visuose Europos Sąjungos (ES) parlamentuose šiuo metu vyksta diskusijos dėl turistinių vizų Rusijos piliečiams išdavimo ribojimo. V. Čmilytė-Nielsen pažymi, kad kitą savaitę šis klausimas turėtų būti svarstomas ir Europos Sąjungos lyderių lygmeniu.
 
„Šis klausimas praktiškai visuose parlamentuose yra diskutuojamas“, – po susitikimo su Šiaurės ir Baltijos valstybių parlamentų pirmininkais Rukloje kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.
 
V. Čmilytė-Nielsen kvietimu rugpjūčio 22-24 dienomis vyksta Šiaurės ir Baltijos valstybių parlamentų pirmininkų susitikimas, kurio metu, anot jos, šis klausimas taip pat diskutuojamas.
 
„Apie turistinių vizų išdavimo ribojimo klausimą diskutavome ir vakar vakare, ir šiandieną. (…) Akivaizdu, kad prioritetinis sprendimas būtų sprendimas Europos Sąjungos lygiu, kuomet visos valstybės sutartų dėl bendros politikos. Ir šioje vietoje aš tikrai matyčiau prasmę Europos Sąjungai nebeišduoti turistinių vizų Rusijos piliečiams, kadangi tai yra mūsų principinio požiūrio klausimas“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.
 
„Tačiau artimiausiu laiku neradus tokio bendro sutarimo, reikėtų svarstyti regioninius sprendimus ir individualius šalių sprendimus. Apie tai šiandien kalbėjome ir neabejotinai apie tai bus kalbama kitą savaitę, kai Europos Sąjungos lyderių lygmenyje bus svarstomas šis klausimas“, – teigė ji.
Viktorija Čmilytė-Nielsen. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
 
ELTA primena, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino ES valstybes uždrausti Rusijos piliečiams išduoti vizas. Šiuo metu ES pirmininkaujanti Čekija pareiškė, kad draudimas galėtų papildyti sankcijas Maskvai. Estijos ir Suomijos vyriausybės paragino kitas ES šalis uždrausti turistines vizas rusams.
 
Visgi Europos Komisijos (EK) atstovė pabrėžė, kad pagal galiojančius įstatymus visiškai uždrausti turistines vizas net neįmanoma. Pasak jos, kiekvienas prašymas turi būti nagrinėjamas atskirai.
 
Kremliaus pajėgoms įsiveržus į Ukrainą, Lietuva buvo viena pirmųjų ES valstybių apribojusių naujų Šengeno ir nacionalinių vizų išdavimą Rusijos piliečiams. Šiuo metu į Lietuvos teritoriją Rusijos piliečiai gali patekti gavę humanitarinę vizą, iš kitos Šengeno erdvės valstybės arba jei kitokios rūšies vizą gavo prieš vasario 24 d. – pirmąją karo Ukrainoje dieną.
 
Rugilė Augustaitytė (ELTA)
 
2022.08.24; 08:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.