ES paskelbė sankcijas tėvui ir sūnui Janukovyčiams


Draudžiama. Stop. Pravažiavimo nėra. Slaptai.lt foto

Briuselis, rugpjūčio 5 d. (AFP-ELTA). ES valstybės narės ketvirtadienį įvedė sankcijas nušalintam prorusiškam buvusiam Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui ir jo sūnui Oleksandrui dėl jų įtariamo vaidmens keliant grėsmę Ukrainos saugumui.
 
Europos Vadovų Taryba pareiškime nurodė, kad jie abu buvo įtraukti į esamą ES sankcijų sąrašą, sudarytą „reaguojant į tebesitęsiančią nepagrįstą ir neišprovokuotą Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą“.
 
V. Janukovyčius buvo Ukrainos prezidentas nuo 2010 metų vasario iki 2014 metų vasario mėnesio, kai buvo nuverstas per visuotinį sukilimą prieš jo vyriausybės nusigręžimą nuo Vakarų ir artėjimą link Maskvos.
 
ES teigia, kad dabar Rusijoje gyvenantis 72 metų V. Janukovyčius vis dar atlieka „vaidmenį kenkiant ir keliant grėsmę Ukrainos teritoriniam vientisumui, suverenitetui ir nepriklausomybei, taip pat valstybės stabilumui ir saugumui“.
 
Ketvirtadienį ES oficialiajame leidinyje paskelbtame sankcijų dokumente V. Janukovyčius kaltinamas sąmokslu grįžti į valdžią Ukrainoje, jei Rusijos invazijai pavyktų nuversti prezidentą Volodymyrą Zelenskį.
 
„Įvairių šaltinių duomenimis, Viktoras Janukovyčius dalyvavo Rusijos specialiojoje operacijoje, kurios metu jis turėjo pakeisti Ukrainos prezidentą, per pirmuosius neišprovokuotos neteisėtos karinės agresijos prieš Ukrainą etapus“, – teigiama dokumente.
 
Jo sūnui Oleksandrui sankcijos įvestos dėl tos pačios priežasties ir dėl to, kad jis „vykdė sandorius su separatistų grupuotėmis Ukrainos Donbaso regione“.
 
49 metų vyras kaltinamas praturtėjęs dėl ryšių su buvusiu savo tėvo režimu ir išlaikęs energetikos verslą bei nekilnojamąjį turtą vadinamosiose Donecko ir Lugansko respublikose.
 
„Separatistų batalionas OPLOT (įtrauktas į sąrašą nuo 2015 metų vasario mėnesio) saugojo jo nekilnojamojo turto plėtros projektus vadinamojoje „Donecko liaudies respublikoje“, – sakoma sankcijų dokumente.
 
Kaip asmenims, kuriems taikomos sankcijos, abiem Janukovyčiams bus taikomas draudimas išduoti ES vizas ir bet kokio bloko viduje turimo turto įšaldymas.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.08.05; 16:04
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.