Esame vieningi tik grėsmės akivaizdoje


Lietuvos žurnalistus galima palyginti su buliais – kiekvienas rūpinasi savimi. Susivienijama tik kilus bendrai grėsmei.

Tokias mintis ketvirtadienio vakarą vykusioje vaizdo konferencijoje „Ar Vakarų medijų tendencijos ima dominuoti ir Rytuose?”, sujungusioje Vilnių ir Ukrainos miestą Donetską, išsakė Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas Dainius Radzevičius. „Kai gyvename gerovės sąlygomis, vyksta didžiulės varžybos vienas su kitu. Ypač tai būdinga dirbantiems žiniasklaidos srityje. Manau, kad toks Lietuvos žmonių būdas – tik kai yra labai blogai, mes pradedame kažką daryti bendrai”, – virtualioje konferencijoje, kurioje su Ukrainos jaunimu buvo dalijamasi mintimis apie šiuolaikinės žiniasklaidos vaidmenį, kalbėjo D.Radzevičius.

Jis dėstė, kad Lietuvos žurnalistai ir šalyje veikiančios žiniasklaidos priemonės dažniausiai aršiai ir ne visada garbingai konkuruoja tarpusavyje, tačiau kilus bendrai grėsmei susivienija dėl bendro tikslo.

„Jeigu mes kalbame apie priėjimą prie informacijos, spaudos laisvę, tokiais atvejais mes (Lietuvos žurnalistai – red.past.) esame labai vieningi”, – nurodė LŽS vadovas ir prisiminė kelerių metų istoriją, kai parlamento vadovybei nusprendus neišduoti akreditacijos vienam žurnalistui, kilo pasipiktinimo banga visoje Lietuvos žiniasklaidoje.

Vilnių ir Rytų Ukrainos miestą Donetską sujungusio teletilto metu D.Radzevičius kalbėjo apie etiką Lietuvos ir Vakarų šalių žiniasklaidoje, visuomenių reakcijas į neetiškomis paskelbtas žiniasklaidos priemones, taip pat pastarųjų elgseną jas prižiūrinčių institucijų atžvilgiu.

Pasidalinta mintimis ir apie cenzūros apraiškas Lietuvoje, Vidurio Europoje, taip pat Rytų šalyse. LŽS vadovas Ukrainos jaunimui ir čia dirbantiems savanoriams iš užsienio be kita ko išsakė savo požiūrį apie žiniasklaidos ateitį.

Vilnių ir Donetsko jaunimo debatų centrą sujungusią vaizdo konferenciją organizavo Ukrainoje savanoriu dirbantis žurnalistas Vytautas Beniušis, šioje Rytų Europos valstybėje studentams ir moksleiviams vedantis užsiėmimus apie žiniasklaidą.

Nuotraukoje: Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

www.lzs.lt

2011.07.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *